Fenntarthatóság

Innováció

Madarak és fák napja a Duna Múzeumban

A Madarak és fák napjának célja, hogy kialakítsa és elmélyítse a társadalom elkötelezettségét a természetvédelem iránt. Az első rendezvényt a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján Chernel István ornitológus szervezte meg hazánkban 1902-ben.

Az ünnep 1906-ban vált hivatalossá, amikor – Herman Ottó természettudós közbenjárására – Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter rendeletben írta elő a Madarak és fák napjának megszervezését minden iskola számára.

Apponyi rendeletének szellemében a Duna Múzeum és a Duna-Ipoly Nemzeti Park május 12-én szakmai napot tart iskolás csoportok számára, hogy felhívja a figyelmet a hazai erdőkben élő fákra és madarakra, valamint a természet és élővilág védelmére. A rendezvény keretében a fiatalok megtekinthetik

A tölgy – Az erdő szíve c. francia természetfilmet, amely bemutatja, hogy a fák – különösen a tölgy – mennyi állatnak biztosítanak élőhelyet, táplálékot, és hogy milyen fontos szerepük van az erdei élővilág fennmaradásában.

A film betekintést nyújt egy tölgyfa mindennapjaiba, káprázatos felvételeken mutatja be azt a színes ökoszisztémát, amit a turistaútról nem láthatunk. A vetítést követően a Duna Múzeum és a Nemzeti Park kollégái a filmhez kapcsolódó témákban tartanak foglalkozásokat, hogy a gyerekek alaposabban megismerjék a hazai erdők növény- és állatvilágát, így elmélyítve kötődésüket a természethez.

agrotrend.hu / Országos Vízügyi Főigazgatóság

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés