Fenntarthatóság

Innováció

Hiánypótló vízgazdálkodási képzés indul Mosonmagyaróváron

A Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara országosan is hiánypótló képzést, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus alapszakot indít ez év szeptemberétől, amelyre február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatási általános felvételi eljárásban – tette közzé honlapján a győri felsőoktatási intézmény.

A klímaváltozás, a szélsőséges időjárási anomáliák mind jobban előtérbe helyezik a korszerű és tudományos alapokon nyugvó vízgazdálkodást, ezért az itt végző hallgatók piacképes és keresett tudás birtokába jutnak – emeli ki az ismertetés.

A Széchenyi István Egyetem a szóban forgó képzés elindításával a kor kihívásaira kíván válaszolni. A vízgazdálkodás nehéz helyzete ugyanis nemcsak a mezőgazdaságot, hanem az élet szinte minden területét érinti. Így a most indítandó alapszak a mind súlyosabbá váló problémák megoldását kívánja segíteni. Ezért mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológus képzés országosan is egyedülálló lehetőséget kínál a hallgatók számára, hogy korszerű, naprakész környezetvédelmi, vízgazdálkodási és mezőgazdasági ismereteket kapjanak tanulmányaik során.

Fotó: pixabay.com

„Ahhoz, hogy az agrárium alkalmazkodni tudjon a változó körülményekhez, naprakész tudással rendelkező, képzett szakemberekre van szükség. A szélsőséges időjárás, a szárazság, az egyenlőtlen csapadékeloszlás, valamint a termőföldek kimerülése olyan tényezők, amelyeket nemcsak a jobb terméshozamok, de a fenntartható gazdálkodás, a környezetünk védelme érdekében is megfelelő módon kell kezelni. Ezek a körülmények globális problémát jelentenek, ezért a Széchenyi-egyetemen induló szak piacképes diplomát kínál, olyan tudást, amelyre hazai és nemzetközi szinten is nagy szükség van a korszerű mezőgazdaságban” – fogalmazott a szeptemberben induló, új alapszakkal kapcsolatban Szakál Pál, a Széchenyi István Egyetem Víz- és Környezettudományi Tanszékének professzora.

Mint mondta: a mosonmagyaróvári karon egészen a kezdetekig visszanyúló hagyományai vannak a vízgazdálkodás oktatásának, amely az Óvári Akadémián 1818-tól kiemelt területként volt jelen, és számos nemzetközileg is elismert szakembert adott az országnak, mint Kvassay Jenő vagy Mosonyi Emil. A képzés során a Széchenyi István Egyetem nagy figyelmet fordít az öntözés, a tápanyagpótlás, a hidrokultúrás növénytermesztés, a tógazdálkodás (haltenyésztési ismeretek) elsajátítására is. A magas szintű gyakorlati oktatást a színvonalas képzőhelyek, a külső társtanszékek, az egyedülálló mintagazdasági hálózatok nagy száma biztosítja.

A szakon végzettek a mezőgazdasági vízgazdálkodási vagy a környezetgazdálkodási agrármérnöki mesterszakon folytathatják a tanulmányaikat, illetve diplomájukkal sok helyütt tudnak elhelyezkedni többek között mezőgazdasági, ipari és közigazgatási területeken – tartalmazza az összegzés.

agrotrend.hu / OTP Agrár

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szakmai partner
Nyakas Farm
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés