Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Több mint 171 milliárd forint értékben támogat új beruházásokat az Agrárminisztérium – heti hírösszefoglaló

Új tagdíjstruktúrát vezet be a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, rekordtermés várható, NAK kiadvány az agrárium fejlődési lehetőségeiről. Heti hírösszefoglaló.

Kiadvány a szakszerű legeltetésről – A legolcsóbb és az állatok szempontjából leginkább természetes takarmányozási módszer a legeltetés. Nem mindegy, hogyan valósítjuk meg, milyen módszereket alkalmazunk.

Megkezdődtek a szedd magad akciók – A május közepi, hűvös, csapadékos idő miatt jó egy hetes késéssel érettbe a szabadföldi szamóca, s megkezdődhettek a szedd magad akciók az eperültetvényeken.

Közvetlenül beküldhetőek az adatok a Nemzeti Talajtani Adatbázisba – Elindult a Nébih új szolgáltatása, amely lehetővé teszi a közvetlen adatbeküldést a talajvizsgálatokat végző laboratóriumok számára a Nemzeti Talajtani Adatbázisba. A frissített WEB-API szolgáltatás WSDL leírása elérhető a hivatal honlapján.

Elszaporodtak a szúnyogok, nagyszabású irtásba kezd a katasztrófavédelem – A csapadékos idő és a folyókon levonult árhullám miatt igencsak elszaporodtak a moszkitók az elmúlt időszakban.

Kilátások a sütőiparban a búza minőségéről – A búza termesztése során meghatározó a választott fajta, a talaj összetétele, az időjárás, az agrotechnika, ezen belül a növényvédelem és az alkalmazott műtrágya. A 10°C körüli kifejezetten csapadékos május, a száraz ősz, a 0°C alatti enyhe hideg tél kedvezően hathat a kalászosok fejlődésére. A kedvező időjárási feltételek mellett, olyan búza termeszthető hazánkban, amely kitűnő a jó minőségű kenyérliszt előállításához.

Az EU mutasson szolidaritást a kelet-európai gazdálkodókkal! – Az Európai Unió mutasson szolidaritást a kelet-európai gazdálkodókkal annak érdekében, hogy az ukrán gabonaimport miatt eladatlanná vált kelet-európai készletek ne a raktárakban maradjanak, hanem kerüljenek értékesítésre – hangsúlyozta Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium (AM) mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára kedden az MTI-nek adott brüsszeli nyilatkozatában.

Átfogó kiadványt készített a NAK a hazai agrárium kihívásairól és fejlődési lehetőségeiről – A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) az elmúlt hónapokban – a globális tényezőket is figyelembe véve – széles kitekintésben és részletesen is értékelte az ágazat helyzetét, fejlődési lehetőségeit, és a hatékonyságot, versenyképességet javító konkrét javaslatokat fogalmazott meg. A kamara ezeket egy kiadványban foglalta össze, „Erősödő agrár- és élelmiszergazdaság, jólétében gyarapodó vidék” címmel, mely bárki által elérhető a NAK honlapján.

Több mint 171 milliárd forint értékben támogat új beruházásokat az Agrárminisztérium – A 80%-os nemzeti kiegészítő finanszírozásnak köszönhetőn 2021-től 1300 milliárd forint értékben támogatott a kormány mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházásokat, ezen felül a napokban újabb 400 projekt részesül 171,5 milliárd forintban a Vidékfejlesztési Program keretében – jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Közeleg az aratás: rekordtermés várható – Idén az állattenyésztők sokkal jobb helyzetben vannak, mint a szántóföldi növénytermesztők. Hollósi Dávid, az MBH Bank Agrár- és Élelmiszeripari Üzletágának ügyvezető igazgatója szerint a raktárak fokozatos kiürülésével lesz hely a jó minőségű hazai gabonának.

Új tagdíjstruktúrát vezet be a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara – Új, arányosabb teherviselést biztosító tagdíjstruktúrát vezetett be az idén a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. A köztestület főigazgatója a Világgazdaságnak elmondta: a múlt évi aszály, illetve a háború hatásai miatt kialakult nehéz gazdasági helyzetre tekintettel a tavalyi, egymilliárd forintos kereten túl az idén további közel kétmilliárdos kedvezményt biztosítanak a tagságnak.

Információk a tejelő szarvasmarha, húsmarha- és juhtartók számára – Frissült az egységes kérelem benyújtására rendelkezésre álló elektronikus felületen az állatok megszemélyesítését segítő adatbázis, amely ezáltal a korábbiaknál jobb minőségű adatokkal segíti az állatalapú támogatási kérelmek benyújtását.

A hazai gabonafajták állják a versenyképességi küzdelmet – Hosszú időn keresztül a Magyarországon nemesített és a környezeti tényezőkhöz nagyon jól alkalmazkodó hazai fajták foglalták el a termőterületek kilencven százalékát. Ez az arány ötven százalék alá csökkent: ennek oka a külföldi fajták fokozatos terjedése és térnyerése, melyek nem elsősorban a fajták minősége, hanem a reklámfogások miatt törtek előre.

agrotrend.hu

 

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés