Hírek

Perui fiatalok banánlevélből készítettek teljesen lebomló tányérokat

Perui fiatalok egy csoportja létrehozta a „Bio Plant” elnevezésű projektet annak érdekében, hogy segítse a világot abban, hogy minél kevesebb műanyag kerüljön felhasználásra. Banánlevelekből biológiailag lebomló tányérokat készítettek, hogy használatukkal csökkentsék a műanyag okozta környezetszennyezést.

Ez az innovatív termék 2 hónapon belül lebomlik, ami teljesen természetes úton történik, mielőtt letelik a 60 nap. Az eldobható műanyag tányérok viszont 500 év alatt bomlanak le, és felbecsülhetetlen mértékű károkat okoznak az óceánok növény- és állatvilágában, valamint a szárazföldi vadvilágban.


fotó: Chuwa Plant

Az Innóvate Peru Program társfinanszírozásával képesek voltak speciális gépeket tervezni és gyártani, amelyek a biológiailag lebomló tányérok előállításához szükségesek. Az új berendezésekkel havonta 50000 tányért képesek előállítani.

Josué Soto, a projekt vezetője elmondta, hogy közvetlenül a perui Amazonas kistermelőivel működnek együtt, akiknek méltányos árat és műszaki képzést kapnak a banántermesztés veszteségeinek kihasználása érdekében.

A Chuwa Plant csoport ezeket az edényeket papírból és kartonból készült cellulózzal is le tudja gyártani. Ezek mindegyike (beleértve a banánlevél tányérokat) eldobható, miután egyszeri felhasználásuk megtörtént.

A tányérok különféle hőmérsékleteknek, folyadékoknak is ellenállnak, és bármilyen típusú étel esetében használhatók.

Josué Soto azt is elmondta, hogy nem kell kivágniuk a banánfákat, vagy levágniuk a leveleiket, mivel már akkor letörnek, amikor a szüretelők eltávolítják a banánfürtöket a fákról.


fotó: Chuwa Plant

A tányérok téglalap és kör alakúak, különböző méretűek és nem karcinogének, mivel nem tartalmaznak sztirolt, kőolajszármazékot, amelyek más típusú műanyag tányérokban megtalálhatók.

agrotrend.hu / Chuwa Plant

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés