Természet

Szabolcsban egy rendkívül ritka bagolyfajt sikerült lefotózni

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében, Csengersima külterületén, a Bűr-erdő szomszédságában fekszik a Géci-sűrű több mint 100 hektáros erdőtömbje, ahol a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa kapta lencsevégre ezt a fokozottan védett uráli baglyot.

A posztban azt írta az igatgatóság, hogy az 1700-as évek végén készült első katonai felmérések alapján még egy kelet-nyugati összefüggő erdővonulat részeként ábrázolják ezt a területet, mára azonban a Géci-sűrű már csak egyedül őrzi az egykori táj fás vegetációját. Az erdő egyik érdekessége, hogy a téli, kora tavaszi időszakban alkalmanként az uráli bagoly (Strix uralensis) is feltűnik itt.

Forrás: sokszinuvidek.24.hu

Az elmúlt napokban végzett fészektérképezés során több alkalommal került a távcső elé ez a fokozottan védett nagytermetű bagolyfajunk, és rendszeres téli észlelése ellenére költési időszakban itt még nem találkoztak a fajjal, fészkelése nem bizonyított.

Az uráli bagoly Magyarországon fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 100 000 forint.

Tavaly az az alföldi pusztaságban is sikerült lefotózni egy példányt. Egy macskabagoly éjjeli fürdőzését pedig egy vadkamera rögzítette. Cserebökényben a vércsék helyét foglalta el egy másik, ritka bagolyfaj.

agrotrend.hu / Sokszínű Vidék

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés