Innováció

Rangos elismerést gyűjtött be Szerbiában a Széchenyi István Egyetem közreműködésével készülő drón

A Széchenyi István Egyetem a drónkutatás fontos szereplőjeként az ABZ Drone Kft.-vel és az MIB Invest Group Kft.-vel közösen, ABZ Innovation Kft. néven alapította drónfejlesztéssel foglalkozó vállalkozását. A cég nemzetközi piacra készült innovációja az a mezőgazdasági permetező drón, amely kimagaslóan szerepelt a nemrég Szerbiában megrendezett, 90. jubileumi Nemzetközi Mezőgazdasági Vásáron. A szakemberek szerint a drónfejlesztést további technológiai sikertörténetek követhetik az egyetem tudományos innovációira alapozva.

Az ABZ Innovation Kft. L10 nevű permetező drónja nem először aratott sikert agrár tematikájú kiállításon: az idei berlini Fruit Logistica szakkiállítás alapozta meg azt a nemzetközi érdeklődést és elismerést, amely a Szerbiában, Újvidéken megrendezett 90. jubileumi Nemzetközi Mezőgazdasági Vásáron teljesedett ki. A rangos eseményen a Széchenyi Egyetem közreműködésével is készülő drón elnyerte az „Év innovációja az agrárszektorban” díjat. A terméket így Németországot követően újabb országban jutalmazták, amelynek eléréséhez kitartó munka vezetett. A saját fejlesztésű és gyártású mezőgazdasági permetező drón – amelyet hazai és európai mezőgazdasági adottságokra terveztek – valamennyi jelenlegi, a piacon elérhető innovációt egyesít. A termék a biztonságos és egyszerűen használható dróntechnológiát kínálja a gazdák számára, folyamatos támogatás és szerviz biztosítása mellett – írják az uni.sze.hu-n.


A drón iránt jelentős a nemzetközi érdeklődés. Fotó: Széchenyi István Egyetem

Az ABZ Innovation Kft. fejlesztésének sikere azért is nagy szó, mert a 90. Nemzetközi Mezőgazdasági Vásár Szerbia legnagyobb agrárkiállítása.

„Az újvidéki kiállításon szerzett díj rendkívüli sikernek számít. Nyugodtan nevezhető kiemelkedő eredménynek, ha egy külföldi piacon magyar termék nyeri el az innovációs díjat”

– fogalmazott Török Gyula, az ABZ Drone Kft. ügyvezetője, hozzátéve, hogy ez egyben fontos visszajelzés a fejlesztésről.

Az L10 elnevezésű permetező drón fejlesztőinek következő célja az eszköz világpiacra juttatása. Jelenleg öt különböző országban van disztribútora a terméknek, és öt országban indult meg a forgalmazása. Török Gyula úgy véli, az első felhasználói és disztribútori visszajelzések is azt mutatják, hogy kiváló a piacra vezetés eredményessége.

„Cégünk rövid idő alatt nagy utat járt be, hiszen ma már ott tartunk, hogy a világ számos pontjáról érdeklődnek irántunk. Eddig több mint tíz országból jöttek hozzánk közelebbről megismerni a termékünket. Azért is kíváncsiak az új technológiára, mert ez az első olyan európai permetező drón, ami CE – azaz uniós szintű megfelelőségi – minősítéssel is rendelkezik. Nyilvánvaló, hogy hatalmas az igény egy Európában készülő, kiváló minőségű permetező drón iránt”

– hangsúlyozta az ügyvezető. Aláhúzta, a következő lépés a termék folyamatos fejlesztése mellett, hogy a kialakult kapcsolatok révén minél több megrendelést realizáljanak hazánkban és a nemzetközi piacon egyaránt.


A permetező drón hatékony segítséget nyújthat a gazdáknak. Fotó: Széchenyi István Egyetem

Dósa Gábor, a Széchenyi István Egyetem tudáshasznosító vállalkozása, az Uni-Inno Kft. ügyvezetője kifejtette: az egyetem számára kiemelten fontos az intézményben létrejövő fejlesztési eredmények üzleti hasznosítása, aminek egyik legsikeresebb példája az ABZ Innovation Kft. A Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, valamint az Uni Inno Kft. közvetlenül támogatja a hasznosítási tevékenységet pályázati források felkutatásával, üzletfejlesztési tanácsadással és nem utolsó sorban az iparjogvédelmi oltalmazási folyamat menedzselésével. Hozzátette: a minél több szabadalmi oltalom megszerzését a most megújuló szellemitulajdon-kezelési szabályzat alapján az egyetem olyan módon támogatja, hogy minden feltalálót egyszeri egymillió forintos díjazásban részesít a szabadalmi oltalom megszerzése esetén.

„Bízunk benne, hogy ez a kezdeményezés is elősegíti, hogy a permetező drónhoz hasonló, üzletileg potenciális hasznosítási lehetőségek fejlődjenek az egyetemen”

– jegyezte meg Dósa Gábor.

agrotrend.hu / Széchenyi István Egyetem, Dávid Attila

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Szakmai partner
Nyakas Farm
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés