Innováció

A virtuális valóság és innováció a mezőgazdasági oktatásban

Virtuális valóságon (VR) alapuló gépbemutató, 3D-s modell kiegészítés, gyakorlatias képzés és interaktív túra- az országban elsőként Jánoshalmán, a Déli ASzC Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium egyik termében adták át a Pix VR Training Kft. virtuális valóság oktató pilot projektjét. A fejlesztés célja egy olyan komplex, több területen is alkalmazható technológiai rendszer bevezetése, amely hozzájárulhat az agrárszakképzés fejlesztéséhez és innovációs tevékenységeinek támogatásához.

Létrehozva:

|

Az átadón Szinay Attila, az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára emlékezett arra, hogy az oktatási rendszernek az elmúlt időszakban számos kihívással kellett szembenéznie. Példaként említette a koronavírus világjárványt, amely komolyan befolyásolta a hagyományos tantermi oktatást. Az államtitkár azt mondta, hogy hazánk agrárgazdaságának megerősítéséhez, illetve hazai és nemzetköz versenyképességének növeléséhez nélkülözhetetlen az új generációk megszólítása. Kiemelte, olyan képzési rendszerre van szükség, amely keretében a megszerezhető ismeretek a folyamatosan fejlődő piac követelményeihez igazodnak. „Fontos, hogy az agrárszakképzési centrumok és a szakképző iskolák a jövőben olyan tudásközpontokká váljanak, ahol az összetett képzés, az elméleti tananyag mellett, súlyponti szerepet kapnak a gyakorlati ismeretek. Komoly tudással, felkészültséggel felvértezett fiatal szakemberekre van szükség, ehhez viszont nélkülözhetetlen a szemléletváltás és az oktatás digitalizációja”- emelte ki.

fotó: Vermes Tibor

Hangsúlyozta, a most átadott virtuális valóságon alapuló oktató rendszerrel megreformálható a korábbi szakképzési struktúra.

A pilot projekt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat 236 millió forintos támogatásából valósult meg.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Tovább olvasom

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook