Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Hannover már elzárta a meleg vizet a gázválság miatt

A német nagyváros vezetése úgy döntött: a középületekben, az uszodákban, a sportcsarnokokban és az edzőtermekben a továbbiakban csak hideg víz folyhat a csapokból. – írta a Mandiner a BBC alapján.

Az energiatakarákosság érdekében a köztereken lévő szökőkutakat is kikapcsolják, a nagyobb épületeken – mint például a városháza vagy a múzeumok – pedig nem lesz éjszakai kivilágítás.


Fotó: Pixabay

A BBC cikke szerint Hannover az első nagyváros, amely elzárta a meleg vizet, miután Oroszország drámai módon csökkentette Németország gázellátását, emellett a lakosság átfogó gázcsökkentési intézkedésekre és az energiaszámlákra kivetett többletköltségekre számíthat.

Belit Onay, a város polgármestere elmondta: céljuk az volt, hogy 15 százalékkal csökkentsék a város energiafogyasztását, reagálva ezzel a közelgő gázhiányra, amely komoly kihívást fog okozni valamennyi német nagyvárosnak.

A szabályozások a fűtésre is kihatnak

A középületekben minden év áprilisa és szeptembere között megszüntetik a fűtést, az év hátralévő részében a szobahőmérséklet – néhány kivételtől eltekintve – legfeljebb 20 Celsius-fokra korlátozódik. A város emellett betiltja a klímaberendezéseket, a fűtőtesteket és a radiátorokat. A gázhiányra való készülés más városokban is megfigyelhető jelenség,

Augsburgban például már bevezették saját intézkedéseiket, kezdve a szökőkutak kikapcsolásával.

Csütörtökön Németország megerősítette, hogy az ügyfelekre tervezett gázpótdíj jóval magasabb lehet a korábban vártnál annak érdekében, hogy az energiavállalatok ne menjenek csődbe a következő hónapokban.

"Még nem tudjuk megmondani, mennyibe kerülhet a gáz novemberben, de a keserű hír az, hogy háztartásonként legalább néhány száz euró lesz" – mondta Robert Habeck gazdasági miniszter.

Németország régóta az orosz gázra támaszkodik energiaszükségletének fedezésére, de nemrégiben azzal vádolta Oroszországot, hogy korlátozza az áramlást az ukrajnai háború miatti EU-s szankciók megtorlásaként – amit Oroszország tagad. Az orosz gázszállítás jelenleg az ország szükségleteinek mintegy negyedét teszi ki, a háború előtt ez több mint a fele volt.

agrotrend.hu / mandiner.hu

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés