Hírek
A vidéki élet hangjai
Megfogant a gondolat, hogy vidékre költözzön, mert ott tiszta a levegő, könnyebb a megélhetés, barátságosabbak az árak és a szomszédok is? A vidéki életnek van egyfajta bája, viszont nem csak romantikus és vadregényes, hanem némelyeknek olykor bosszantó is tud lenni.
Az egyik ilyen bosszantó dolog a vidéki hangokkal van összefüggésben – írja a szeretemamezogazdasagot.hu cikke. Azt gondolná, hogy csendes, hiszen alig járnak autók, nincs metró, vonat, dudálás, kiabálások. De vannak másmilyen hangok, melyek eleinte igen kényelmetlenül tudnak érinteni, ha nem vagyunk felkészülve rájuk.
Egészen megszokható a tejesautó csilingelése például, hiszen nem mindennapos vagy a templomi harangok. A korai időpontban boltba igyekvő, egymásnak rendszeresen köszönő emberek hangja is. Viszont a reggeli kiabálást, csörömpölést van, ami helyettesítse itt is, a kakas kukorékolása váltja fel ezeket vidéken. Illetve meg kell említsük, a madarak csicsergést, ami nagyszerű ébresztő, akár óra helyett is, de azoknak, akik nincsenek hozzászokva, borzasztóan zavaró lehet nem is szólva a macskanyávogásról.
Fotó: pixabay.com
Bizony, aki vidékre költözik, annak számolnia kell a vidék hangjaival!
A legtöbb kisebb faluban, városban az emberek tartanak rendszeresen nem csak kutyát, macskát, hanem haszonállatokat is, csirkét, kacsát, libát, pulykát, disznót, birkát, lovat. Márpedig az állattartás velejárója az állathang. Kacsahápogás, bagolyhuhogás, birkabégetés és megannyi fura vagy furának tűnő lárma.
Emellett nem csak hanghatásokkal találkozhat a vidékre leköltöző ember. A friss virágok illata, a harmatos reggelek és a trágya vagy az állatok szaga. A földek megléte, a nagyobb udvar viszont a gépek hangját hordozza magában. Van egyfajta bája a reggeli traktor indulásának, a fűrészelésnek, a fejsze csattogtatásának, a fűnyírónak.
Ezekkel a vidéki hangokkal számoljon mindenképp, ha vidékre költözne egy nagyvárosból! Nem vészesek, megszokhatók, de jobb rájuk felkészülni.
agrotrend.hu / Szeretem a mezőgazdaságot