Hírek

A földrajzi árujelzőkkel növelhető a versenyképesség

Az Agrárminisztérium (AM) fontos és hasznos eszköznek tekinti a földrajzi árujelzőket, amikkel a minőségi agrártermékek versenyképessége fokozható – hangsúlyozta Bencsik Dávid, az AM nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezet III. Földrajzi Árujelzők Regionális Konferenciáján.

Bencsik Dávid az Agrárminisztérium földrajzi árujelzőkkel kapcsolatos tevékenységével, az elért eredményekkel kapcsolatban elmondta, hogy a hagyományos és regionális termékek, valamint azok, amelyek egy adott földrajzi területhez kötődnek, a magyar kulturális örökség részét képezik – írta az OTP Agrár. Földrajzi árujelzőként való elismerésük egyedülálló eszköz a termelői közösségek kezében, amellyel a kiélezett piaci versenyben hitelesen megkülönböztethetik termékeiket a piacon és a fogyasztók között.

A szaktárca a földrajzi árujelzőket fontos és hasznos eszköznek tekinti a minőségi mezőgazdasági termékek versenyképességének növelésében. Ezért indította útjára 2015-ben a Földrajzi jelzések Programját. Nagy örömünkre szolgál, hogy a 2015-2021-es ciklusban 56-ról 78-ra nőtt az Európai Unió által bejegyzett magyar földrajzi árujelzők száma. Ezzel Magyarország előkelő helyet foglal el az EU tagállamai között. A program sikeréhez hozzájárul a Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) védjegyprogram is, amely a magyarországi hagyományos és helyi/regionális mezőgazdasági termékeket gyűjti össze – mondta Bencsik Dávid.

A helyettes államtitkár hangsúlyozta: a földrajzi területhez kötődő egyedi, minőségi jellemzőkkel rendelkező mezőgazdasági termékek, élelmiszerek és italok olyan értékek hordozói, amelyeket nemcsak megóvni és a jövő generációi számára megőrizni kell, de előállításuk fenntarthatóságát is kötelességünk biztosítani – tartalmazza az AM összefoglalója.

agrotrend.hu / OTP Agrár

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés