Hírek

A csomagküldés és az online kereskedelem az élen

Augusztusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 1,2, naptárhatástól megtisztítva 0,7 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest – közölte hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A naptárhatástól megtisztított adatokat nézve

IDÉN EZ VOLT A NEGYEDIK HÓNAP, AMIKOR CSÖKKENT AZ ÜZLETEK FORGALMA, ILYENRE AZ ELMÚLT ÉVEKBEN NEM VOLT PÉLDA.

A járvány berobbanása óta ráadásul mindössze egyetlen hónapban, júliusban bővült az üzletek forgalma.

  • A nem élelmiszer kiskereskedelmi üzletekben 1,2 százalékkal nőtt,
  • az üzemanyag-kiskereskedelemben 4,5 százalékkal csökkent, míg
  • az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben lényegében nem változott az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.

Idén január–augusztusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 0,9 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál.

Augusztusban, az előző év azonos időszakához viszonyítva, naptárhatástól megtisztítva bővültek az eladások a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer- (2,4 százalék), valamint az iparcikk jellegű vegyes üzletekben (1,9 százalék). A forgalom volumene csökkent a könyv-, számítástechnika-, egyébiparcikk- (mínusz 3,2 százalék), a bútor-, műszakicikk- (mínusz 6,9 százalék), a textil-, ruházati és lábbeli- (mínusz 8,4 százalék), valamint a használtcikk-üzletekben (mínusz 17 százalék).

Fotó: wikimedia

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 6,6 százalékkal részesedő

CSOMAGKÜLDő ÉS INTERNETES KISKERESKEDELEM VOLUMENE 28 SZÁZALÉKKAL BőVÜLT,

folytatva az évek óta tartó tendenciát. Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 4,5 százalékkal lett kevesebb. A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 6,9 százalékkal csökkentek a KSH közleménye szerint.

Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 1094 milliárd forint volt augusztusban.

Az országos kiskereskedelmi forgalom

  • 48 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben,
  • 37 százaléka a nem élelmiszer kiskereskedelemben,
  • 15 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában  realizálódott.

Idén augusztus végéig az előző év azonos időszakához képest a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene (naptárhatástól megtisztítva) 0,9 százalékkal emelkedett. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,7, a nem élelmiszer kiskereskedelemben 1,8 százalékkal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,7 százalékkal csökkent az értékesítés volumene – áll a KSH tájékoztatójában.

agrotrend.hu / Index

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés