Gazdálkodás

Szántóföld

Kevesebb deszikkálószer – nagyobb hatékonyság

Deszikkálásnál csökkenteni kell a víz pH-értékét! Használjon Vulcan Vital pH-t, amely foszfor–nitrogén tápanyag is egyben!

Miért is deszikkálunk?

A vegyszeres állományszárítással az érést gyorsítjuk, megóvjuk a növényt a gombabetegségektől és gyommentesítjük az állományt. A napraforgóknál – de egyre gyakrabban a szójáknál és repcéknél is – fontos, hogy a deszikkálást jól végezzük el. Lehetőleg alacsony dózist használjunk, mivel a növényvédő szer „benne marad” a leszáradt növényben, és kihatással lehet a következő kultúrára!

A jól elvégzett deszikkálásnál egységesen száraz a napraforgó és gyommentes a talaj

Csökkenteni kell a permetezővíz pH-értékén!

A deszikkálószerek csak alacsony, 3,5–4,5 pH-jú vízben működnek jó hatásfokkal. Tehát, ha jól beállítjuk a permetezésre használt víz kémhatását, akkor ugyanazt a hatást kevesebb (–15–25%) deszikkálószerrel is elérhetjük.

 Miért jó erre a Vital pH?

A Vulcan Vital pH foszforsav és nitrogénoldat keveréke. A foszforsav erős sav, ami már kis mennyiségben is jelentősen csökkenti a víz kémhatását, és tápanyaggá válik a következő növénynek. A nitrogén pedig a víz keménységét csökkenti, és hatásfokozó a gyomirtó szerek mellé. Tehát a Vital pH, foszfor–nitrogén tápanyag is egyben.  

Hatalmas tömegű a száraz szármaradvány, amelynek bomlásához több nitrogén, jobb talajélet kellene

Mennyit javasolt használni?

Ezt minden esetben a permetezésre használt víz kémhatása és keménysége fogja megadni. Általánosságban azonban 100 liter vízhez 0,5–0,8 liter Vital pH használjunk, amikor deszikkálást végzünk. Ennél viszont már kevesebb is elég, ha gyomirtásra, rovar- és gombabetegség ellen permetezve használjuk a Vital pH-t.

IBC vagy kanna?

A Vital pH permetezővíz kémhatáscsökkentő terméket egész évben használni kellene. őszi-tavaszi gyomirtáskor, rovar vagy gomba elleni védelemnél, de még lombtrágyázásnál is. Ezért, ha tehetjük, akkor IBC-ben vásároljuk meg, és váljon a permetezési technológiánk részévé a vizek kémhatásának csökkentése.

Búza, 2021. április. Jobboldalt az elővetemény napraforgó volt. Pedig mindent megkapott a növény. Valami húzza vissza a talajba!

Napraforgó után gyengébb a búza?

Ha már néhány gondolatot váltunk a napraforgóról, akkor megemlítendő gyakori probléma, hogy a napraforgó után vetett búza egyszer csak gyengébbé válik, mint kukorica után. Ezt okozza, hogy a talaj jobban ki tud száradni és a napraforgó zsarolja a talaj „könnyű tápanyagait”. Valljuk, hogy a növényvédő szerek nehezebben bomlanak le a szár- és kaszatmaradványban, ami kihat az utóveteményre. Ezért fontos lenne, hogy a napraforgószárakat magas nitrogéntartalmú, Vulcan Folyékony NPK-val tüntessük el. Így azonnal lesz tápanyag a kalászosnak, gyorsabban bomlik a szár, és a növényvédő szerek is hamarabb kiürülnek.

Szakmai segítség: 06-70-905-5000

www.vulcanagro.hu

 

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés