Kertészet
A világűrben is zöldséget termesztenének
Föld körül keringő üvegházakat bocsátana a világűrbe a Nanoracks. Az amerikai magánvállalat az egyesült arab emírségekbeli befektetőkkel kötött szerződésének értelmében vágna bele a hihetetlen küldetésbe.
A Nanoracks vezérigazgatója, Jeffrey Manber a Space.com portálnak adott interjúban elmondta, fő céljuk, hogy olyan növényfajtákat nemesítsenek ki, amelyekkel megoldhatják a Föld élelmezési krízisét – számol be róla az Origo.
Fotó: Shutterstock
A növényeknek el kell viselniük az extrém körülményeket. Ám azon túl, hogy sikerül-e ilyen növényeket nemesíteni, a legfontosabb kérdés az, hogy hogyan fognak ezek viselkedni, amikor visszakerülnek a Földre, túlélik-e egyáltalán az utazást?
Az univerzumban történő DNS-mutációk, valamint az ezt követő szelekció révén olyan fajtákat hozhatunk létre, amelyek magasabb terméshozammal, kedvezőbb tápértékkel és kórokozókkal szembeni ellenállóképességgel rendelkeznek, továbbá kevesebb vizet igényelnek, és a magasabb hőmérsékleteket is tolerálják"– magyarázta Manber.
A világűrben előállított terményekkel enyhíthetnének az éhínségen,
ÍGY NEM KELLENE A GÉNMÓDOSÍTÁS TECHNOLÓGIÁJÁRA TÁMASZKODNI, HANEM TERMÉSZETES ÚTON, LÉGÜRES TÉRBEN NEMESÍTETT NÖVÉNYEKET ALKALMAZHATNÁNAK.
Az új módszerrel a szegényebb sorsú országok számára is elérhető élelmezési alternatívát nyújtanának.
agrotrend.hu / Origo