Kertészet

Hatékony biológiai szennyvízkezelés Greenman Purus és Greenman Purus Booster készítményekkel

Összetett megoldás a szennyvízkezeléshez, amely két termék hatékony együttműködésén alapul. 

Az élőflórás Greenman Purus készítmény a biológiailag aktív, élő mikroorganizmusokat valamint enzimjeiket és egyéb bioakítv metabolitjaikat tartalmazza, amelyek hatékonyan vesznek részt a különféle szennyeződések lebontásában. 

A Greenman Purus Booster egy mikrotápanyagokat (mikro-, makroelemeket és szénhidrátokat) tartalmazó készítmény, amelynek szerepe a Greenman Purus élőflórájának támogatása, szaporodásuk elősegítése, azaz a készítmény hatékonyságának fokozása. 

 
 

Hogyan működik a mikrobiális konzorcium a szennyvízben? 

A Greenman Purus készítmény enzimtermelő baktériumok élő konzorciumát tartalmazza milliárdos mennyiségben, amelyek gyorsan orvosolják a problémákat a szennyvízciklus elejétől a végéig. Éppen ezért a szennyvízrendszerek széles skálájának tisztítására alkalmasak, beleértve a lakossági, házi rendszereket, de az ipari és kommunális szennyvízkezelő létesítményeket is. Javítják a szennyvíztisztító rendszer, zsírfogók, szeptikus rendszerek hatékonyságát, csökkentik az iszapképződést, a kellemetlen szagokat és javítják a különböző mérhető szennyvíz paramétereket, mint például az összes lebegő szilárd anyag, ammónia, BOI és KOI (biológiai és kémiai oxigénigény). 

A lakossági szennyvizek sokféle növényi és állati eredetű, és főképpen az ember által részben átalakított szerves anyagokat tartalmaznak. A szennyvizek szerves anyagainak egy részét (cukrok, fehérjék, zsírok) az anaerob mikroorganizmusok metánná és széndioxiddá tudják alakítani, az aerob mikroorganizmusok pedig a szerves anyagokat főképpen széndioxiddá alakítják, és a kinyert energiával saját sejtanyagot, lebegő vagy rögzített állapotú sejtcsoportokat, ún. biofilmet építenek ki. 

A konzorciális mikróbaközösség nagy előnye, hogy különböző enzimaktivitású törzseket tartalmaz, ezért képesek a szerves szennyezőket tartalmazó szennyvízben a különféle hosszú láncú molekulákat enzimatikus folyamatok által egyszerű molekulákká, természetes, ártalmatlan formákká alakítani. 

Rendszeres adagolás esetén kialakul a jótékony, regeneráló mikroorganizmusok biofilmje és tartósan a kezelőtartályokba telepszik, ami jelentősen javítja az említett mérhető szennyvízparamétereket is a látványos, érezhető hatásokon kívül (mint például a szag és szilárd kirakódások csökkentése). 

  

Mikrotápanyagok felhasználásának jelentősége a szennyvíztisztítás optimalizálásához 

A mikrotápanyagok nagyon fontos szerepet játszanak a biológiai folyamatokban, így a szennyvíztisztításban is. Sok ipari, de lakossági szennyvízből is hiányoznak a mikrobiális növekedéshez szükséges tápanyagok (makro- és mikroelemek), és ez sok esetben komoly probléma. A mikrobiális közösség faj összetétele, szerkezete és létszáma egy fontos tényező egy szennyvíztisztító rendszer biológiai szennyezőanyag-lebontó képességének szabályozásában. A hatékonyság csökkenésének egyik fő oka a szennyvízből származó szerves szilárd anyagok lebontásnak, a hidrolízisnek a visszaesése, mivel alacsony mikrotápanyag szint esetében a hidrolizáló baktériumok nem működnek teljes kapacitással. 

A specifikus növényi alapú szerves mikrotápanyagokról kimutatták, hogy sokféle baktériumot stimulálnak. A technológiát világszerte alkalmazzák a baktériumok oxigénellátásával kapcsolatos energiaköltségek az iszapképződés, és a szagok csökkentésére és a kezelés hatékonyságának javítására. Amint ezek a mikrotápanyagok elérhetővé válnak a szennyvízben a biológiai közösség számára, bizonyos baktériumpopulációk metabolikus aktivitása jelentős mértékben megnő. 

Mikrotápanyagok hatása az eleveniszapra: Az eleveniszapos eljárás (ipari rendszerekben) célja, hogy elősegítse a mikrobiális pelyhek képződését a levegőztető tartályokban, hogy aerob módon metabolizálja a szennyvízben oldott szerves anyagokat. A pelyhek külső részében lévő baktériumok aerob baktériumokból állnak. A pelyhek belső része azonban lokalizált anoxikus környezetté válik. Ez annak eredményeként következik be, hogy a pehely külső aerob zónái a szennyvízből oxigént vonnak ki, miközben a szennyvíz áthalad rajta. Tipikus körülmények között a levegőztető tartályban a pelyhek belső részében lévő baktériumok nem tudnak hatékonyan hozzájárulni a szerves anyagok lebomlásához. 

Ez azonban megváltozik azokban az esetekben, amikor ezek a szerves mikrotápanyagok jelen vannak a szennyvízben. A mikrotápanyagok képesek arra ösztönözni a fakultatív baktériumpopulációkat a pelyhek belsejében, hogy aktívabban táplálkozzanak és szaporodjanak. Ez azt eredményezi, hogy a szerves szennyező további szilárd anyagok helyett nagyobb százalékban alakul át metánná és szén-dioxiddá. Amint azt korábban tárgyaltuk, ez csökkenti az oxigénigényt és csökkenti a keletkező bioszilárd anyagok (szennyvíziszap?) mennyiségét. 

Nem csak az ipari-, de a lakossági szennyvízkezelő rendszerek is találkoznak ún. sokkterheléssel (pl. szakaszosan használt nyaralók esetében), mérgező anyagokkal, antibiotikumokkal, fenolokkal, higiéniai vegyszerekkel, fertőtlenítőszerekkel, amelyek mind hatással vannak a biológiai rendszerre, ezért mikrotápanyagok adagolásával nagyban segíthetjük a mikrobiális közösség működését. 

Ezen logika alapján fejlesztettük ki a Greenman Purus Booster növényi alapú készítményt, amely tartalmazta azokat a makro- és mikrotápanyagokat, szerves anyagokat, amelyek felerősítik konzorciális mikróbaközösség hatékonyságát. 

  

Biológiai szennyvízkezelési megoldás 

A megfelelő szennyvízkezelési technológia fenntartásával megőrizhető a rendszer megfelelősége és zökkenőmentes működése. 

Új szennyvízkezelő rendszer indításánál szintén nagyon fontos a megfelelő mikrobiológiai közösség adagolása, megtelepítése, ugyanígy a szaporodásuk elősegítése mikrotápanyagokkal. 

A Greenman Purus és Greenman Purus Booster termékek párhuzamos használatával csökkenthetőek a költségek (magánházaknál a szippantások gyakorisága, nagyüzemekben egyéb vegyi anyagok mennyisége, karbantartások gyakorisága), emellett maximalizálható a rendszer hatékonysága. Ezek a termékek gyors megoldást kínálnak a gyakori szennyvízproblémák széles körére.  

 

(X)

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés