Állattenyésztés
Gazdálkodás
Újabb lépés az állatvédelemben: állatvédelmi szakállatorvos- és állatvédelmi szakjogászképzés indul
Az állatvédelem egy dinamikusan fejlődő, különböző tudományágakon átívelő területté vált, ezért – Magyarországon elsőként – állatvédelmi szakállatorvos- és állatvédelmi szakjogászképzés indul ősszel.
Az állatvédelmi szakállatorvos-képzést az Állatorvostudományi Egyetem azoknak indítja, akik legalább hároméves általános állatorvosi szakmai gyakorlattal rendelkeznek, az állatvédelmi szakjogászképzést pedig – a Miskolci Egyetemmel közösen – végzett jogászoknak.
Utóbbi képzésben az állatvédelmi joganyag magas szintű és részletes oktatása mellett az állatvédelem állatorvosi, pszichológiai, kommunikációs, gazdasági, szociológiai és antropológiai vonatkozásaival is megismerkedhetnek majd a jelentkezők.
Fotó: pixabay.com
A szakjogászképzés meghirdetéséről szóló együttműködési megállapodást kedden írta alá a két egyetem. Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora azt nyilatkozta: "az állatvédelem korunkban egy dinamikusan fejlődő, különböző tudományágakon átívelő területté vált, ezért fontos, hogy sokszínű, multidiszciplináris megközelítési módot sajátítsanak el az állatvédelmi ügyekben közreműködő szakemberek". A rektor szerint a részt vevő szakembereknek lépést kell tartaniuk a gyors változásokkal, ismerniük kell a legújabb módszereket, eszközöket, hatályos jogszabályokat.
A megállapodás keretében a két egyetem vállalja, hogy keresi és kezdeményezi az interdiszciplináris közös kutatásokat és képzéseket, kölcsönösen segítik egymás munkáját szakmai, oktatási tudományos-kutatási programokban. A megállapodás szakmai továbbképzések, tudományos konferenciák közös szervezésére, lebonyolítására, illetve új közös képzések indítására, közös tananyagfejlesztésre is kiterjed.
agrotrend.hu / MTI