Állattenyésztés

Gazdálkodás

Lemondott a kacsa- és a libaszövetség vezetése

A kacsa- és lúdszövetség vezetésének lemondásához vezetett a vélhetően az állatjóléti támogatások kifizetése miatt kialakult ágazati belharc. A két szakmai szervezetben hamarosan tisztújításra kerülhet sor.

Célt ért a víziszárnyas-termelők múlt heti tiltakozó akciója, a pénteken Mélykúton szervezett tüntetésen Nagy István agrárminiszter mintegy 1,9 milliárd forintos plusz forrás odaítéléséről biztosította az ágazat szereplőit, a hétvégén pedig a termelők elégedetlensége miatt a Baromfi Terméktanácson (BTT) belül működő Magyar Kacsaszövetség és Magyar Lúdszövetség intézőbizottsága is felajánlotta lemondását – írta meg a Magyar Nemzet.

Ahogyan azt korábban lapunk is megírta, a demonstráló gazdák a szerintük nekik járó állatjóléti támogatások kifizetésének az elmaradása miatt vonultak utcára. A tüntetők az állatjóléti támogatások kifizetése mellett a kacsa- és libaszövetség vezetőinek a lemondását követelték. Csorbai Attila, a BTT elnöke lapunknak elmondta: a tisztújítási folyamat szervezését hamarosan megkezdik. A két szövetségnek több száz fős tagsága van, első körben az ő regisztrációjuknak kell megtörténnie. Ezt követi majd a tagok értesítése és a közgyűlés összehívása, ahol a tagság új vezetést választhat a szövetségek élére. 

Fotó: MTI

Lapunk az üggyel kapcsolatban megkereste a két szakmai szövetség korábbi vezetőjét is. Kiss István, a kacsaszövetség korábbi elnöke jelezte: a tüntetők követelésének eleget téve mondott le a szervezet vezetősége, így mindkét szövetségben tisztújítás lesz a közeljövőben.  Arra a kérdésünkre, hogy mi vezetett az ágazaton belüli belharchoz, nem tudott válaszolni, ahogyan azt sem kívánta kommentálni, miért alakult ki a szövetség vezetésével szembeni bizalmatlanság. 

Szabó Miklós, a lúdszövetség lemondott vezetője szerint az elmúlt hónapokban nagyon nehéz időszakon ment át az ágazat, a Covid-járvány miatti fogyasztáscsökkenést a takarmány- és energiaárak drasztikus növekedése követte, ráadásul a múlt évben ismét felütötte a fejét a madárinfluenza az országban, ami elkezdte tizedelni az állományt. 

– Olyan mértékű külső hatások érték az ágazatot, hogy komolyan felmerült a kérdés, tudjuk-e tovább folytatni a termelést. Ezek a nehézségek a legkisebb termelőtől a legnagyobbakig mindenkit súlyosan érintettek – hívta fel a figyelmet. A szakember szerint az agrárminiszter által bejelentett többlettámogatás nagyon jól jön az ágazat szereplőinek, ugyanakkor hosszú távon nem ez jelenti a megoldást. 

A szakember úgy látja, hogy az egész termelési rendszert – a törzstenyészettől kezdve a kész termékig – integrálni kell, a termelői együttműködések kialakítására van szükség, ahol a tagok folyamatos tájékoztatást kapnak a piaci folyamatokról.

agrotrend.hu / Magyar Nemzet

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szakmai partner
Nyakas Farm
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés