Állattenyésztés

Gazdálkodás

Idén 40 millió forinttal több forrás jut állatvédelemre

Az állatvédelemben és az állattartásban fontos a szemléletformálás. 2017-ben 40 millió forinttal több forrás jut állatvédelemre, a mezőgazdasági haszonállatok esetében pedig a Nébih 4900 állatjóléti felelőst képzett ki, akik az állattartó telepeken dolgoznak. 

Az állatvédelemben fontos a szemléletformálás – nyilatkozta Zsigó Róbert, a Földmûvelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelõs államtitkára vasárnap az MTI-nek, miután részt vett az állatok világnapja alkalmából rendezett budapesti felvonuláson.

Zsigó Róbert kiemelte, a kormány egyik legfontosabb célja, hogy minél több emberrel megismertesse a felelõs állattartás fontosságát. Ennek érdekében 2013-ban programot indítottak arra, hogy minden 4 hónapnál idõsebb kutyát egyedi jelöléssel kell ellátni a beazonosíthatóság miatt, az intézkedés hozzájárult a kóbor kutyák számának csökkenéséhez – tette hozzá.

Vásárlás helyett inkább fogadjanak örökbe ivartalan kutyát a leendõ állattartók – Kép: Pixabay

Az FM államtitkára rámutatott arra, a kóbor kutyák számának csökkentését segíti a menhelyi kutyák ivartalanítására indított program is, ami egyben ráirányítja a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Szabad a Gazdi programjára is, eszerint vásárlás helyett inkább fogadjanak örökbe ivartalan kutyát a leendõ állattartók. 
Zsigó Róbert kiemelte, hogy a szemléletformálást több kiadvány is segíti. Óvodások és kisiskolások figyelmét hívják fel a felelõs állattartásra, továbbá a napokban mutatták be a Kutyakötelesség címû kiadványt, amely az ebtartás legfontosabb tudnivalóit foglalja össze.
Zsigó Róbert szólt arról is, hogy az idén 40 millió forinttal több forrás jut állatvédelemre, ebbõl 30 millió forintot állatmenhelyek, gyepmesteri telepek felújítására fordítanak, emellett folytatják az ivartalanítási programot, valamint a szemléletformálási kampányokat. 

Az államtitkár jelezte: a mezõgazdasági haszonállatok esetében a Nébih 4900 állatjóléti felelõst képzett ki, akik az állattartó telepeken dolgoznak
Zsigó Róbert kitért arra is, hogy a magyar kormány nemet mond a hormonkezelésre, a klónozásra, mert ez nem "állatbarátság".

agrotrend.hu / MTI

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés