Állattenyésztés

Gazdálkodás

Húsgalamb tenyésztésére nevelnek galambokat a Start-munkaprogramban

Fiókáik is vannak már azoknak a galamboknak, melyek a tavalyi év végén foglalták el a számukra kialakított helyet Hunyadfalván. Az önkormányzat pályázati pénzből szerezte be a madarakat a járási Start-munkaprogramban.

A megye legkisebb településének önkormányzata még tavaly pályázott a járási Start-munkaprogramban húsgalamb tenyésztésére. A lakóhelyük kialakítására tizenkétmillió forint pályázati forráshoz jutottak, a négyszáz pár úgynevezett hubbell fajtájú galamb beszerzését pedig darabonként négyezer forint plusz áfa összeggel támogatták – írja a szoljon.hu.

fotó: pixabay.com

A szárnyasok befogadására százhúsz négyzetméteres acélkeretes épületet létesítettek egy önkormányzati tulajdonú telken, majd decemberben megérkezett a négyszáz galamb is. A madarakat Állampusztáról hozták, ott ugyanis a büntetés-végrehajtási intézetben nevelik őket. Hunyadfalván pedig két női közfoglalkoztatott gondoskodik róluk.

– Nem volt még minden galamb ivarérett, amikor megkaptuk őket, így körülbelül fél évvel kellett számolnunk, mire beindul a szaporodásuk, megtalálják a párjukat – fejtette ki Vékonyné Házi Eszter polgármester.

– Az idősebbek már tojnak, kelnek is a kis galambok, az állomány nyolcvan százaléka már aktív. A kis galambokat a szülők 5–6 hetes korukig nevelik, ekkor érik el a hatvan dekás súlyt, amikor értékesítjük. Szerződésünk van egy céggel, amely átveszi a madarakat, és külföldön értékesíti őket. A bevételt visszaforgatjuk a galambok ellátására. Az öt évre szóló pályázatban foglaltak szerint ugyanis a második évtől csak a két közfoglalkoztatott bérére kapunk támogatást, a galambok élelmezését, gyógyszerezését az eladásból befolyt összegből kell fedeznünk.

– A galambhús nagyon egészséges, jóízű, zsírmentes, így nem hizlal. Külföldön keresett a húsuk. Ha beválik a program, és arra gondolni sem akarunk, hogy nem válik be, bővíteni fogjuk az állományt – vetítette előre a polgármester.

– A közmunkás asszonyok is nagyon szívesen végzik a feladatukat, látják a munkájuk eredményét, hiszen folyamatosan kelnek ki a kis galambok. Négy-öthetente elviszik a fiatal madarakat, a tojó utána rögtön rakja is a tojást, rendszerint kettőt, és költi a következő generációt.

agrotrend.hu / szoljon.hu

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szakmai partner
Nyakas Farm
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés