Gépesítés

Technika

Új üzemet avatott a Claas a kazahstani Petropavlovsz-ban

Az új összeszerelő üzemben a következő időszakban hamarosan már sorozatban szerelik majd össze a Claas Tucano gabonakombájnokat és a Xerion szisztemtraktorokat, az orosz érdekeltségű GUS tagországokon belüli értékesítésre.

Csak a kazah piacra 90 db kombájn megrendelése van már az üzemnek. Az első ott készült Tucano-t az avatáskor be is mutatták a szakembereknek. Az átadáskor Dr. Nils Raitch az üzem igazgatója hangsúlyozta, hogy az üzemet a legkorszerűbb szerelőszalagokkal és technológiával szerelték föl. Az üzem megnyitóján részt vett Kosym-Zhomart Tokayev kazah elnök is, aki elismeréssel nyilatkozott a Claas új üzemének korszerűségéről.

A szerelőszalagok mellé telepített minőségellenőrző állomásokon minden fontosabb részegységet beszerelése után ellenőrzésnek vetnek alá, és minden ötödik elkészült kombájnt (később traktort is) teljes tesztelésnek vetnek alá, csak teljesen tökéletes konstrukciók gördülhetnek ki az üzemből. A Claas tervei között szerepel, hogy az új Trion gabonakombájnok összeszerelésére is felkészítik az üzemet. Az üzem a SIC investor és a kazah Kormány TOOCT-Aszembly projektfelelősének együttműködésében valósult meg. Hasonló konstrukcióban épült meg az országban a Horsch vetőgép gyára is.

agrotrend.hu / Profi Magazin

Tovább olvasom

Támogatók

 
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szakmai partner
Nyakas Farm
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés