Hírek

Az élelmiszeripar a magyar gazdaság egyik húzóágazata

Az élelmiszer-szektorhoz tartozó vállalkozások a járványügyi veszélyhelyzetben is megállták a helyüket. Hogy az ágazat a jövőben is sikeres legyen, beruházásokra és fejlesztésekre van szükség, ezért az agrártárca támogatja a kistermelőket, illetve együttműködik a nagyvállalatokkal.

Hazánk kiváló adottságai miatt az elmúlt években több multinacionális agrár- és élelmiszeripari cég települt Magyarországra. Ahhoz, hogy a magyar gazdaságot működtetni tudjuk, szükséges, hogy minél több értéket hozzáadva versenyképes legyen a mezőgazdaság.

Olyan termelésre és cégekre van szükség, amelyek munkahelyet teremtenek, vidéken települnek le, egyetemi innovációt integrálnak magukhoz, tehát a kutatás-fejlesztés terén óriási jelentőségűek – mondta Nagy István agrárminiszter az M1 Magyar gazda című műsorában.

A  magyar termelőknek köszönhetően a magyar szellemi terméket beleviszik a termékbe, hiszen magyar munkaerő hozzáadásával készül el, amely aztán meghódítja a világot, és hirdeti Magyarország termelésének a jó hírét – tette hozzá Nagy. Az egyik ilyen nagyvállalat a hazánkban három gyárat működtető Unilever, amely számára Magyarország kiemelt közép-és kelet-európai gazdasági központ.

Alberto Di Leo, az Unilever üzletágvezetője elmondta, a kormány stratégiai partnerük. Ezért is szeretnék megerősíteni ezt a partnerséget, mert úgy vélik, ezzel mindkét fél nyerhet. Veszprémi jégkrémgyáruk a világ minden tájára értékesít.

Fotó: MTI

A gyár éves volumene  70 millió liter jégkrém, amivel Európában a negyedik, ötödik jégkrémgyár vagyunk a családon belül. Körülbelül 650 fővel dolgozunk, de ez szezonalitásfüggő. Beszállítóink Európa-szerte mindenhonnan vannak. Vannak köztük magyar beszállítók és nyugat-európai beszállítók is – mondta Soós András, az Unilever veszprémi jégkrémgyárának igazgatója.

Mintegy 27 országba szállítanak ki, az Adriára és a kelet-európai régióba, a Távol-Keletre, Ázsiába, Amerikába és Ausztráliába is. A gyárat a magyar szellemi tőke miatt telepítették hazánkba. A vállalkozás amellett, hogy számos szakembernek biztosít munkát, az utánpótlásképzésben is részt vesz, illetve igyekszik a diákok között népszerűsíteni az ágazatot. Középiskolák, egyetemek számára is megnyitottuk a gyárkaput. Jelenleg húsz duális képzésben részt vevő egyetemi hallgatónk van. Mindnyájunk érdeke, hogy ezt tovább folytassuk – emelte ki Soós.

Hozzátette, a koronavírus-járvány miatt  a gyárlátogatások mennyisége nagymértékben lecsökkent, mert számukra is az első a kollégáik védelme. A járványügyi veszélyhelyzet a multinacionális cégekre is hatással volt.

Az élelmiszeripari nagyvállalatok adót fizetnek és megélhetést biztosítanak munkavállalóik és beszállítóik számára. Ezért a magyar kormány úgy döntött, hogy ezek a cégek is részesülhetnek a járvány hatásait enyhítő támogatási alapból. Ennek feltétele, hogy az összeg 10 százalékával valamelyik magyar karitatív szervezetet kell segíteniük.

agrotrend.hu / hirado.hu

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szakmai partner
Nyakas Farm
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés