Agrárpénzek

Piac

Jelentkezzen szakértőnek!

A független szakértők szerepe kiemelkedően fontos a Horizont Európa keretrendszer értékelési folyamataiban és szakértői tevékenységeiben, úgy, mint az uniós támogatási kérelmek elbírálása, az EU által finanszírozott projektek és szerződések nyomon követése vagy a pályázati tanácsadás.

Éppen ezért a független szakértők bevonása folyamatos, az EU-s szakértői adatbázisba bármikor lehet jelentkezni. A regisztráció itt lehetséges a személyes adatok, a szakértelem és a szakterületre, illetve érdeklődésre vonatkozó kulcsszavak megadásával.

Fotó: pixabay.com

Az egyes feladatokra a szakértők kiválasztása az adatbázisból több kritérium szerint történik, fontos szempont a megfelelő magas szintű készségeken, tapasztalaton és tudáson felül az összeférhetetlenség hiánya – melyről nyilatkozni is szükséges – és az EU esélyegyenlőségi politikája, annak elérése, hogy a szakértők egyenlő eséllyel kerüljenek bevonásra az egyes földrajzi régiókból, a nemek közötti egyenlőség, a magán-közszektor egyensúlya, továbbá a rendszeres szakértői rotáció biztosítása és az új szakértők részvételének ösztönzése. Mindezek teljesülését különböző küszöbértékek alkalmazásával garantáljak, például a szakértők díjazása általában nem lehet több 90 000 eurónál négy egymást követő naptári időszak alatt, az egyedi szerződéseknek a közbeszerzési szerződések odaítélésére vonatkozó küszöbértékek alatt kell maradniuk, valamint évente legalább 25%-ban új szakértőket kell kinevezni.

A pályázatok értékelése három alapvető szempont szerint történik, melyek a „Kiválóság”, „Hatás” és „A végrehajtás minősége és hatékonysága”. A „Kiválóság” értékelése során a projekt céljainak egyértelműségét és helytállóságát, a javasolt módszertan megalapozottságát, a kutatás és innováció nemi dimenzióját, a tartalom és a nyílt tudományos gyakorlatok minőségét, valamint a polgárok, a civil társadalom elkötelezettségét veszik figyelembe. A „Hatás” vizsgálatakor az elérendő utak hitelessége, az intézkedések alkalmassága és minősége, a várt eredmények maximalizálása, a terjesztési és kommunikációs tevékenységek kerülnek értékelésre. „A végrehajtás minősége és hatékonysága” szempont a munkaterv minőségére, a kockázatértékelésre, az erőforrások kihasználására, a konzorcium egészére és a konzorciumi tagok szerepvállalására terjed ki.

Az értékelési folyamat több résztevékenységből tevődik össze.

  • Az első lépés a pályázatok befogadása, az elfogadhatóság és jogosultság ellenőrzése.
  • Második lépés az egyéni értékelés, mely során minimum három független szakértő külön-külön értékeli a pályázati anyagokat a megadott kritériumok szerint, értékelési jelentést készít, pontszámot ad. Az értékelésre általában 3-4 hét áll rendelkezésre, értékelési szempontonként maximum 5, összesen 15 pont osztható ki, fontos megjegyezni, hogy nyerési esélye a kiválóra minősített pályázatoknak van.
  • Ezt követi a konszenzusos szakasz, az egyéni szakértők csoportos megbeszélések során közös álláspontra jutnak, megegyeznek a pontszámokról, elkészítik a konszenzusos jelentést.
  • A negyedik lépés a testületi áttekintés, a szakértői testület rangsorolja a pályázatokat az egyes felhívásokon belül, ellenőrzi az értékelési folyamat konzisztenciáját, tisztázza az esetleges megoldatlan kérdéseket. Majd a véglegesítés szakaszban a Bizottság/Ügynökség áttekinti az eredményeket és összeállítja a végleges ranglistát.

Az értékelési folyamattal és a szakértői tevékenységekkel kapcsolatos további információkért látogassanak el erre a weboldalra és tekintsék meg a brüsszeli KFI iroda szervezésében készült előadást és az azt követő panelbeszélgetést, ahol Ciprusról, Lengyelországból, Szlovéniából, Magyarországról és Litvániából érkező szakértők mondják el tapasztalataikat, motivációikat, illetve hasznos tippeket osztanak meg a szakértői jelentkezésről és a kiválasztás folyamatáról.

agrotrend.hu / NAK, Pók Zóra

 

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés