Fenntarthatóság

Innováció

Hivatalos a globális vízválság

„Az egészségünk, a biztonságos élelmiszer- és energiaellátásunk, a munkahelyeink, a városaink és az élet forrását jelentő ökoszisztémánk mind attól függenek, hogy hogyan gazdálkodunk a vízzel” – idézet a Vízügyi Elnöki Testület zárójelentéséből.

Elkezdődött a globális vízválság, amelynek közvetett hatásait Magyarországon is érezni lehet – fejtette ki a Köztársasági Elnöki Hivatal Környezeti Fenntarthatóság Igazgatóság vezetője.

Kőrösi Csaba az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti műsorában azt mondta, már nem vehető adottnak, hogy mindig és mindenkor kellő mennyiségű és minőségű víz áll rendelkezésre, elkezdődött egy globális kihatású vízválság.

Közölte, ennek

közvetlen hatásait Magyarországon még nem érezni, mert a vízkészletek és a víz minősége is jó.

Ugyanakkor a világban több helyen válságos helyzet alakult ki a vízhiány, az áradás, vagy a rossz minőségű víz miatt. Ezek az események

eddig lokálisak voltak, de most már összekapcsolódnak, 5-15 millió emberre hatnak, az emberek elhagyják otthonaikat és ezt érzi meg most Magyarország is

– mondta.

Kőrösi Csaba felhívta a figyelmet arra, hogy a világon a szennyvíz 80 százalékát még mindig kezeletlenül engedik vissza a természetbe, emellett a vízkészlet gyorsan csökken. Ezzel "két végén égetjük a gyertyát" – fogalmazott.

Minden csepp számít: Vízügyi Cselekvési Program – "A gazdasági fejlődésre, a szegénység elleni küzdelemre és a fenntartható fejlődésre az egyik legnagyobb veszélyt a vízzel kapcsolatos problémák jelentik: a vízellátás és szanitáció hiányosságai, a növekvő népesség vízigénye, az egyre intenzívebb vízhasználattal járó gazdasági növekedés, a csapadék növekvő ingadozása és a vízszenynyezés." A teljes zárójelentés ITT letölthető.

agrotrend.hu / MTI

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés