Hírek

Újdonságok az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) használatával kapcsolatban

Új funkciókkal bővült az elektronikus Gazdálkodási Napló. Többek között a táblaszerkezeti változások kezeléséhez készült útmutató, illetve a növényvédelmi kezelés végzésével kapcsolatos nyilatkozat is elérhető a programban résztvevők számára.

Sokan kértek segítséget az évközben módosított (összevont, megbontott) mezőgazdasági táblák eGN-ben való megjelenítéséhez. Ezért készült el a táblaszerkezeti változások kezeléséhez összeállított útmutató, melyet az érdeklődők a Nébih portálon az eGN aloldalon találhatnak meg, illetve a programban, a bal alsó sarokban található Felhasználói segédletek menüpont alatt.

Forrás: pxhere.com

Új funkcióként már elérhető az elsősorban a támogatási programokban résztvevők számára készült növényvédelmi kezelés végzésével kapcsolatos nyilatkozat. A gazdálkodók a hasznosítás feltöltésekor tudnak nyilatkozni, hogy történt-e az adott naptári évben az érintett területen, illetve a növénykultúrában növényvédelmi kezelés. Az adatlap kitöltésekor a nyilatkozat alapesetben nemleges, ezért a területhez addig nem lehet növényvédelmi kezelést rögzíteni (a növényvédelem fül inaktív), amíg a feltöltő nem állítja át a nyilatkozatot arra, hogy a hasznosításon végzett növényvédelmi kezelést. A nyilatkozat kitöltéséről rövidesen részletes útmutatót találnak a frissített Kitöltési útmutatóban (elektronikus változat).

A fentieken túl az üzemirányítási szoftvert használó gazdálkodók részére élesítésre került a Magyar Államkincstár Egységes Kérelem (EK) felületén megadott adatok betöltését lehetővé tevő fejlesztés. Az „EK szinkron” funkció az eGN rendszer felületén már november eleje óta elérhető, a külső szoftverek fejlesztői pedig a hónap közepén kapták meg a fejlesztéshez szükséges információkat, adatokat a teszt felületen.

Felhívjuk a figyelmet, hogy 2024-ben az EK és az eGN rendszer közötti adatszinkronizáció kötelező, ezért amíg a külső üzemirányítási szoftverben, illetve az eGN-ben megadott adatok nem kerültek szinkronizálásra az EK felületen találhatókkal, addig a rendszer nem enged műveleteket rögzíteni az egyes táblákra. Ha azt tapasztalják, hogy az üzemirányítási szoftverrel nem tudják az EK rendszerben megadott adatokat szinkronizálni, vagy a rendszerben a szinkronizálás ellenére nem tudnak műveleteket rögzíteni, kérjük, forduljanak a külső szoftver fejlesztőihez.

Forrás: Nébih

agrotrend.hu / NAK

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés