Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Újabb fejlesztések teszik felhasználóbarátabbá az eGN rendszert

A napokban ismét új fejlesztéseket élesítettek az eGN rendszerben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. A lezajlott javítások révén több módosítási lehetőség és információ, valamint pontosabb megfogalmazás segíti a gazdálkodók adminisztrációs munkáját.

forrás: pxhere

A következő újítások történtek az eGN rendszerben: 

  1. Összehangolták az ügyfélprofil (ÜPR) és az eGN rendszer visszaszámlálóját: az automatikus kiléptetés mindkét felület esetében egységesen 30 perc tétlenség után történik meg.
  2. Az export fájlban a termőhely „Nitrátérzékeny terület” jelölése immár külön oszlopban történik X-szel, míg korábban ez az „Egyéb” oszlopban került megjelölésre.
  3. Az exportban az AKG és AÖP jogcímek esetén, a „TECS” és a „Jó gyakorlat” kódjai jelennek meg a termőhelynél, így többletinformációt szolgáltatnak a támogatási programról, amelyben a termőhely részt vesz.
  4. Továbbra is sokan értelmezték úgy, hogy a műveletek rögzített állapotban történő beküldésével az adatszolgáltatást elvégezték. Mivel nem csak a véglegesített állapotú adatsorok küldhetők be, hanem a „piszkozatként” szereplő, rögzített állapotú adatsorok is, ezért a „Rögzített adatok beadása” gomb elnevezését pontosították. Az új elnevezés: „Adatok beadása” lett. A gombbal változatlanul beadhatók a rögzített és a véglegesített állapotú műveletek is, azonban fontos hangsúlyozni, hogy csak azok a műveletek tekinthetők elvégzettnek, melyeket véglegesített állapotban küldenek be. A rögzített állapotú adatsorok nem kerülnek be az export fájlba, így egy ellenőrzés alkalmával ezeket nem veszik figyelembe.
  5. Korábban a két Excel formátumú export mellett a hivatal bevezette a PDF export lehetőséget is, viszont ezidáig nem történt erre utalás a felületen. Az Excel ikont módosították a szakértők egy általánosabb export ikonra, amelyre rákattintva a gazdálkodó választhat a három export-típus közül.
  6. AKG és ÖKO jogcímek esetében kötelezővé vált a KET (kötelezettségvállalással érintett terület) azonosító termőhelynél történő megadása. Emellett már módosítható a KET azonosító a termőhely „Véglegesített” állapotában.
  7. A kapcsolattartó és szakirányító elérhetőségi adatai (telefon/mobil/email) ezentúl  megváltoztathatók „Véglegesített” állapotban is.
  8. A napló szinten felvett növényvédelmi szakirányító adatsor abban az esetben zárható le, ha nem kapcsolódik hozzá aktív hasznosítás adatsor. Tehát először le kell zárni a korábbi szakirányítót az egyes hasznosításoknál, majd ezt követően zárható le a Szakirányító lapon is.
  9. A szakemberek piros háromszöget helyeztek el a felületen, melyre rákattintva állandó, fontos üzenetek jelennek meg.
  10. A lezáráskor megadott indoklás szövege a Termőhely/Hasznosítás/Művelet adatsorokon is megjelenik a jövőben.
  11. Az előző fejlesztéskor jelölhetővé vált a következő évi kultúra a Hasznosítás űrlapon. Ez a jelölés a továbbiakban a hasznosítások listájában ugyancsak megtalálható.

A hasznosítási kód akkor ismételhető a hasznosításon, ha a következő évi kultúra jelölés eltérő, vagyis, ha a megegyező hasznosítások közül az egyik a következő évre vonatkozik.
Az eGN használatával kapcsolatban kiemelendő, hogy a napló szinten felvett növényvédelmi szakirányító adatsor csak abban az esetben zárható le, ha nem kapcsolódik hozzá aktív hasznosítás adatsor. Tehát először le kell zárni a korábbi szakirányítót az egyes hasznosításoknál, majd ezt követően zárható le a Szakirányító lapon is.
Kiemelten fontos, hogy a felhasználók ne használják a programot egyidejűleg több böngésző ablakban megnyitva, ugyanis ez adatvesztést okozhat!

 

Agrotrend.hu/ Nébih

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés