Forrás: Agrárminisztérium / Pelsőczy Csaba

Feldman Zsolt a program siklósi állomásán beszámolt róla: idén a tavaszi időszakban 4 ezer, az őszi hónapokban pedig további 6 ezer fát ültettek, illetve ültetnek el a pályázó magyarországi településeken.

A 2020-ban indult, azóta kétezer helységbe 56 ezer fa elültetését lehetővé tevő Településfásítási program célja, hogy előmozdítsa, segítse, egyben kiegészítse az élhetőbb, zöldebb környezetért tett helyi erőfeszítéseket – mondta.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt években jelentkező súlyos nyári aszályok is rávilágítanak arra, hogy kormányzati és települési szinten is reagálni kell a változásokra, zöldebb és élhetőbb települési környezetre, ellenálló növényekre, fákra van szükség az éghajlat megváltozásával járó negatív hatások kivédése érdekében.

Kitért rá: a Településfásítási program az Országfásítási program részeként valósul meg, amelynek az a célja, hogy Magyarországon 2030-ra 27 százalékra nőjön az erdővel borított területek aránya.

Riegl Gábor (Fidesz-KDNP), Siklós polgármestere közölte: a kormányzat támogatásával zajló mostani program jól illeszkedik a település zöld programjába. Annak keretében a Siklóson zajló fejlesztések között nagy arányban voltak az elmúlt években olyanok, amelyek a zöldebb környezetet szolgáló beruházásokat hoztak magukkal, és parképítési, fásítási, virágosítási projektekkel jártak együtt – mondta.

Az idén Baranya megyéből közel 40 településen csaknem 700 fa elültetésével zajlik a Településfásítási program, a vármegyében pedig az eddigi négy ütem alatt összesen 111 település jutott fához.

Forrás: Agrárminisztérium / Pelsőczy Csaba

Míg délután Siklóson ültették el a fákat, addig Drávaszabolcson délelőtt. Utóbbi 15 darab fát igényelt, 10 darab amerikai hársat és 5 darab gömb szivarfát ősszel szállítottak a településre.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda