Hírek
Szorosabbra fűzi az együttműködését a NAK és a Magyar Jogász Egylet
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke, Papp Zsolt György bemutatkozó látogatást tett a Magyar Jogász Egylet (MJE) elnökénél, Trócsányi Lászlónál. A mostani egyeztetés a két szervezet közt 2021-ben formálisan is elindult együttműködés újabb állomása, és az agráriumot, élelmiszerágazatot érintő jogi vonatkozású kérdések hatékony kezelése érdekében szorosabbá kívánják tenni az együttműködést.
Az MJE a magyar jogászok nagy múltú szakmai szervezete, a jogtudomány művelésére és a hazai jogélet fejlesztésére, megyei szervezetek országos lefedettséget adó hálózatával. Tevékenysége során támogatja a joggyakorlati problémák megismertetését, a jogi innovációt. Az egylet együttműködik az igazságügyi szaktárcával, az Alkotmánybírósággal, a jogászi hivatásrendekkel és az egyetemek jogi fakultásaival is. Tagjainak száma meghaladja a négyezret. A NAK feladata a hazai agrár- és élelmiszerszektor erősítése, érdekeinek érvényesítése, a magyar élelmiszerek versenyképességének támogatása, továbbá a szaktanácsadás, ezen kívül gyors, pontos és megbízható információk eljuttatása a gazdálkodókhoz.
A NAK és az MJE 2021-ben írt alá együttműködési megállapodást, amely alapján a két szervezet az agráriumot és az élelmiszerágazatot érintő jogi vonatkozású kérdések hatékony kezelése érdekében szorosabb együttműködést kívánt létrehozni. Ezt a célt szolgálta a mostani látogatás is. A találkozó során Papp Zsolt György részéről felmerült az agrárjogi és földforgalmi jogi szakemberképzés erősítésének lehetősége, amelyben aktív szerepet vállalhatna a jövőben mindkét szervezet. Trócsányi László az MJE elnökeként és a Károli Gáspár Református Egyetem rektoraként is egyetért abban, hogy a gazdatársadalmat érintő speciális jogszabályi környezet megköveteli az agrárjogban jártas szakemberek jelenlétét az ágazatban. Ebben tervez segítséget nyújtani a jövőben a szakemberképzés ösztönzésével az MJE és a NAK. A közös cél megvalósítása érdekében első lépésként egy asztalhoz terveznek ültetni hazai agrárjogász szaktekintélyeket, valamint tárgyalást kezdeményezni a jövőbeli lehetőségekről. Az együttműködés elmélyítése érdekében a két szervezet nagy jelentőséget tulajdonít a közös szakmai rendezvényeknek és a szakmai kiadványok megjelentetésének is.