Hírek
Nyílt napot tartott a Debreceni Egyetem agrárkara
Zsúfolásig megtelt az egyetem Böszörményi úti campusának Bocz Ernőről elnevezett előadója január 14-én. Több száz középiskolás és kísérője vett részt a DE MÉK nyílt napjának általános tájékoztatóján.
– A Debreceni Egyetem az egyik legrégebbi és legnagyobb felsőoktatási intézmény Magyarországon. Az intézmény csaknem ötszáz éves hagyományokra, a helyi agrárképzés pedig 156 éves múltra tekint vissza. Elődeinkhez híven mi is arra törekszünk, hogy nemzetközi szintű szakemberek kerüljenek ki az intézmény falai közül, ezért a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar olyan, hazánkban egyedülálló képzési portfóliót kínál, melyet a kor igényeinek megfelelően folyamatosan frissítünk. Ezért hirdettük meg többek között a precíziós mezőgazdasági mérnök szakot, amelyet a Dél-Dakotai Állami Egyetemmel közösen fejlesztettünk ki. Aki két félévet az Egyesült Államokban teljesít ezen a képzésen, az közös diplomát szerezhet egy elismert amerikai intézménnyel – hangsúlyozta köszöntőjében Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes.
A precíziós mezőgazdasági mérnök mellett további hét alapszakot kínál szeptemberi kezdéssel a DE MÉK: élelmiszermérnöki, kertészmérnöki, lótenyésztő, lovasport szervező agrármérnöki, mezőgazdasági mérnöki, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai mérnöki, természetvédelmi mérnöki, valamint vadgazda mérnöki. Az agrármérnöki szak pedig osztatlan formában választható. A felvételi előtt álló fiatalok az Aulában felállított standokon részletesen tájékozódhattak a képzésekről, a szakok képviselői pódiumbeszélgetésekre is várták az érdeklődőket.
– Mindegy, melyik szakunkat választják, jó döntést hoznak, hiszen a mezőgazdaság, az élelmiszeripar mindig meghatározó tényező lesz a társadalom számára. Aki a MÉK-et választja, olyan felejthetetlen éveket tölthet el a Debreceni Egyetemen, amely arra készteti, hogy folyamatosan visszatérjen hozzánk akár hallgatóként, akár kutatás-fejlesztési partnerként egy vállalkozás vezetőjeként – fogalmazott Stündl László dékán.
A nyílt napon felhívták a figyelmet arra, hogy érdemes minél több szakot megjelölni a felvételi eljárásban, hiszen az első év alapozó tantárgyai nagyon hasonlóak minden képzésen, így aki ezt elvégzi bármelyik alapképzésen, a második évtől kezdve akár szakot válthat. A lényeg, hogy felvételt nyerjen a karra, amelyre nagyobb esélye van a jelentkezőnek, ha emelt szintű érettségit tesz legalább egy tantárgyból.
A felvételi praktikákon túl a hallgatói élettel is megismerkedhettek az érdeklődők. Nagy Dóra, a DE MÉK Hallgatói Önkormányzatának alelnöke az összetartó közösségen túl az évről-évre visszatérő közös rendezvényekre (Gólyatábor, Kari nap, Gólyabál, Felezés, Sárgulás) és a hétköznapokra szervezett, szórakoztató programokra hívta fel a figyelmet.
A nyílt nap látogatói rendhagyó előadást hallhattak továbbá a precíziós baromfitartásról és a növényi üvegházak világról, valamint részt vehettek egzotikus rovarok bemutatóján és látványos kémiai kísérleteken is. A kar intézeteit, tanszékeit, bemutatókertjét és laboratóriumait, valamint az egyetem sportpályáit Campus-túrán fedezhették fel a fiatalok és kísérőik, de bejárhatták a kollégiumokat is. A moziteremmé avanzsált Bocz Ernő előadóteremben pedig a karról készült videókon keresztül pillanthattak bele a DE MÉK mindennapjaiba.
Ugyanezen a napon vette kezdetét az év első Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémiája is a debreceni agrárkaron. A kétnapos rendezvényen ezúttal a budapesti Öveges József Technikum és Szakképző Iskola diákjai mélyülhettek el a szakterület rejtelmeiben.
A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar képzéseiről részletes információk ide kattintva érhetők el.
agrotrend.hu / Debreceni Egyetem