Hírek

Drónbemutatót tartottak Mezőhegyesen

A digitális kihívásokról és megoldásairól is tartottak előadásokat és bemutatókat Mezőhegyesen, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. területén a napokban. A drónbemutatón résztvevő majd félszáz érdeklődől közelről és működés közben is megnézhette a Mezőhegyes környéki földeken használt drónokat.

A dróntechnológia gyakorlatát és lehetőségeit ismertette Bónus Krisztián és Pozsonyi István, a ménesbirtok két szakembere. Az alkalmazott szoftverekről, az algoritmusokról a repülési útvonal tervezésén át a pontos adatfeldolgozásig rengeteg hasznos információt osztottak meg a drónbemutatón azokkal a gazdálkodókkal, akiknek felkeltette az érdeklődését az Agrár-EDIH Drón nap címmel meghirdetett program.

Forrás: pixabay.com

Drónbemutató: adatgyűjtéstől a flottáig

A házigazdák részletesen beszéltek az adatgyűjtésről, a megvalósítás szervezéséről, a nyílt forráskódú programokról, a drónflottáról, valamint a műveletek végrehajtásáról is. Bemutattak képfeldolgozó szoftvereket és szó volt az adattárolásról is.

Bónus Krisztián precíziós gazdálkodási csoportvezető kiemelte, hogy a ménesbirtok számára a digitalizáció lehetőség a költséghatékony gazdálkodásra.

A közel 50 résztvevő közelről és működés közben is megnézhette a Mezőhegyes környéki földeken használt drónokat, amelyek közül három is repült a bemutató részeként. A foltpermetezés gyakorlatát és a monitoring megvalósítását láthatták élőben, majd a felvételezés során begyűjtött adatokat töltötték át egy szoftverbe, amiben azok kezelését és elemzését is bemutatták.

Cél a digitális hozzáértés növelése

A magyar állam és az Európai Unió közös finanszírozásában működő Agrár-EDIH program projektmenedzsere, Herman Tamás hírportálunk érdeklődésére elmondta, az Agrár-EDIH projekt támogatja a mezőgazdasági termelők digitális transzformációját. Cél, hogy a szakágazatban dolgozóknak a digitális hozzáértését növeljék. Minimum 250 magyar gazdaságban tudják emelni a jelenlegi digitalizációs szintet.

– Ezt úgy érjük el, hogy a regisztráló, elkötelezett gazdáknál felmérjük, milyen gazdálkodási, precíziós, adatgyűjtési technológiai szinten állnak. Javaslatokat teszünk, hogyan tudnak a hatékonyságon javítani. Megtervezhető, miként képesek erősödni. Ehhez vannak partnerek (szolgáltatók, egyetemek). Képzéseken, oktatásokon keresztül, terepi napokon kipróbálhatnak eszközöket, technológiákat. A képzéseken keresztül okosabb technológiamegvalósuláshoz jutva a magyar agrárium fejlődéséhez járul hozzá a projekt.

A hazai gazdák digitális szintlépését támogató konzorcium vezetője a GAK Nonprofit Kft., tagja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Széchenyi István Egyetem, valamint a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.

agrotrend.hu / beol.hu

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szakmai partner
Nyakas Farm
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés