Hírek

Állattenyésztői sikerek a Debreceni Egyetemen

Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok tenyésztési nagydíját nyerte el a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete. A XXXI. alkalommal megrendezett hódmezővásárhelyi szakkiállításon bemutatkoztak az egyetem lovas képzésében részt vevő hallgatók és sikerrel szerepeltek a kutatóintézet állatai a minősítő, bíráló bizottságok előtt.

Forrás: Debreceni Egyetem

Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Szakkiállítás és Vásár legeredményesebben szereplő kiállítójaként érdemelte ki a Debreceni Egyetem (DE) Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság (AKIT) a Magyar Állattenyésztők Szövetsége összevont tenyésztési nagydíját.

Az ország legnagyobb állattenyésztési seregszemléjén a DE AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete (DTTI) három baromfifajból (pulyka, tyúk, gyöngytyúk) kilenc kiállítási csoportot, három juhfajtát és hat gidrán kancát nevezett a seregszemlére.

Forrás: Debreceni Egyetem

A nagyon erős mezőnyben a különböző baromfifajok között az intézmény által kiállított genotípusok közül a hortobágyi kékesszürke gyöngytyúk III. helyezést, míg a bronzpulyka csoport II. helyezést ért el. Emellett az őshonos fajok, fajták részére a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara által felajánlott baromfitenyésztési különdíjat is a Debreceni Egyetem AKIT DTTI által kiállított őshonos baromfi genotípusok kapták meg –mondta a hirek.unideb.hu-nak Oláh János, a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet (DTTI) igazgatóhelyettese.

A szakmai rendezvény lótenyésztési kiállításának idei kiemelt fajtája a gidrán volt, amely így a fajta népszerűségének növelése és sokoldalúságának bemutatása érdekében a kiállítás főpályáján mutatkozhatott be.

– A programban a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ménesgazda és lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnök hallgatói is szerepelhettek, akik így aktív részesei lehettek egy országos, szakmai nagyrendezvénynek. A háromnapos szakkiállítás a DE lovas képzéseiben részt vevő hallgatók gyakorlati oktatásának meghatározó része. Szereplésüknek köszönhetően – a szakok népszerűsítése mellett – a hallgatók kapcsolati tőkéje nő, s a munkaerőpiacon sem teljesen ismeretlenként jelennek meg – fejtette ki Oláh János.

A Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet igazgatóhelyettese kiemelte: az AKIT lovai idén is sikeresen szerepeltek a tenyészállat-bírálatokon. A kiállításon csaknem ötven gidrán fajtájú egyedet bíráltak a szakemberek. A fiatal kancák osztályában a saját tenyésztésű Gidran-2 (Titkos) nevű kanca I. helyezést, míg egy másik osztályban a Gidran LII-1 (Csengőszó) nevű kanca harmadik helyezést ért el. Mindkét kanca részt vett a gálaprogramban is, Titkos nyereg alatt és fogatban is bemutatkozott.

agrotrend.hu / Debreceni Egyetem

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés