Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Üzbegisztánnal írt alá megállapodást az agrárkamara

Aláírásra került a Kamara és az Üzbég Köztársaság Állategészségügyi és Állattenyésztés Fejlesztési Állami Bizottság együttműködési megállapodása. Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke tagja lehetett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter által vezetett, Közép-Ázsiába látogató magyar delegációnak. A három napos út során először Kirgizisztánba, majd Üzbegisztánba végül Azerbajdzsánba látogattak a delegáció tagjai.

A térség országai az elmúlt években egyre fokozódó érdeklődést mutatnak a hazai mezőgazdasági és élelmiszeripari technológiák iránt, amelyek előtt készek – kormányzati segítség mellett – piacaikat megnyitni, befektetéseket ösztönözni. Mivel Magyarország számos területen exportképes tudással és technológiával rendelkezik, így a piaci lehetőségek feltárása előnyös lehet hazai vállalkozásaink számára – írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

fotó: Győrffy Balázs facebook oldala

Az érdeklődést bizonyítja az is, hogy közel egy éves közös munka után, 2020. július 16-án Üzbegisztánban került sor a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Üzbég Köztársaság Állategészségügyi és Állattenyésztés Fejlesztési Állami Bizottság együttműködési megállapodásának aláírására. A két fél közötti kapcsolat kialakítás előnyös a Kamara tagjai – cégek, vállalatok, szervezetek, gazdák – számára, mert lehetőséget ad a kereskedelmi, gazdasági és tudományos kapcsolatok kiszélesítésére az üzbég és a magyar vállalkozások között. A most aláírt, 5 éves időtartamra vonatkozó megállapodás az alábbi területeken történő együttműködésről rendelkezik:

  • Közös beruházási projektek megvalósítása új technológiák és innovációk vonzása révén a szarvasmarha-tenyésztés és az állattenyésztésből származó hulladékok feldolgozása területén;
  • Közös beruházási projektek megvalósítása a kombinált állati takarmány-előállításban megvalósuló innováció területén;
  • Az állattenyésztés fejlesztésével kapcsolatos statisztikai, technikai és tudományos információk cseréje a felek tudományos és állami szervezetei között;
  • Továbbképzés szervezése szakemberek számára a szarvasmarha-tenyésztés, az állattenyésztési hulladékok feldolgozása és a kombinált állati takarmány-előállítás területén.

agrotrend.hu / NAK

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés