Hírek

Pályázati forrás segítségével fejlesztett a Kal-System Kft.

Pályázati forrásból bővíthette telephelyét a Kal-System Kft. A több mint 300 millió forintos beruházás keretében új csarnokot építettek, vásároltak egy elektromos targoncát, valamint egy hőszivattyút is beszereztek.

A Kal-System Kft. technológiai fejlesztésének támogatására 209,3 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretei között meghirdetett felhíváson. A Széchenyi Terv Plusz projektből egy új csarnokot építettek, mellyel a vállalkozás növelhette kapacitását. A csarnok kiszolgálásra magas emelésű elektromos targoncát vásároltak, továbbá hőszivattyút is beszereztek az iroda fűtésére. Az összberuházás költsége 340 millió forint volt, a támogatáson felüli összeget a cég önerőként biztosította. A beruházást a napokban mutatták be az érdeklődőknek.


Fotó: Márton Anna

A gabonatároló és -feldolgozó rendszerek tervezésével, gyártásával és összeszerelésével foglalkozó cég ügyvezetője, Kalmár József lapunknak kiemelte, hogy nagyon fontos a beruházás, mert a fejlesztés növeli a kapacitásukat, magasabb szintre emeli a raktározásukat. Ezen kívül munkahelyeket is tudtak teremteni Baján és környékén.

– Négy fővel nőtt a foglalkoztatottak száma, jelenleg 42 munkatárssal tevékenykedünk.

 Cégünk 2006 óta működik, kezdetben még csak ketten dolgoztunk az öcsémmel, de idővel folyamatosan bővítettük a vállalkozásunkat.

A cégünknek van egy kereskedelmi része, egy tervezőcsapata, gyártóüzeme és a kinti szerelésben résztvevő kollégák. A támogatás feltételes rendszere arra vonatkozik, hogy egy pontozás alapján vizsgálják majd a céget a projekt fenntartási időszakában és az elért pontszámok alapján kerül meghatározásra, hogy a támogatás összege átfordul-e vissza nem térítendőbe – mondta a baon.hu-nak Kalmár József ügyvezető.

A támogatásból félkész-készárú raktárat építettek, 1615 négyzetméter alapterületen. A kiszolgálásra magas emelésű elektromos targoncát vásároltak, továbbá hőszivattyút is beszereztek az iroda fűtésére. A projekt tartalmazott egy lemeztáblásító gépet is, ami lehetővé teszi, hogy a lemezeket hengeres formában vásárolják meg, amit később kiterítenek és darabolnak különböző méretekre, annak megfelelően, ahogy a technológia igényli. Ezáltal csökken a lemezhulladék és a termelés költséghatékonyabbá válik.

A Kal-System Kft. jelenleg többségében magyarországi piacokra koncentrál, de vannak referenciái már Horvátországban, Romániában, Moldáviában és Szlovákiában is.

– A családi vállalkozásunk a szülők garázsában indult, később gépműhelyt béreltünk. Ezt követően megvettünk egy fél hektáros területet 2010-ben, majd újabb fél hektárral bővíteni tudtuk. 2012-ben költöztünk a jelenlegi helyre, azóta több ütemben építettük a vállalkozásunkat. Lakatosműhelyt, raktárat, majd a jelenlegi építményt alakítottuk ki – sorolta Kalmár József.

A cég további terveiről Kalmár Róbert műszaki igazgató elmondta, hogy a vállalatirányítási rendszert szeretnék fejleszteni, valamint az irodahelyiségek növelése mellett a lakatosüzem fejlesztése is tervben van.

A sajtótájékoztatón köszöntőt mondott Hajdú Miklós alpolgármester, aki hangsúlyozta, hogy a város részére öröm az ilyen vállalkozás. Kiemelte az új munkahelyek fontosságát. Hozzátette, hogy bő másfél évtized alatt nőtte ki magát a cég, és rámutatott arra, hogy okos emberek okos csapattal dolgoznak. A beszédeket követően mindenki megnézhette az új raktárépületet. Arra is volt lehetőség, hogy a lemeztáblásító gépet működés közben szemügyre vegyék.

agrotrend.hu / BAON, Márton Anna

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés