Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Óvjuk meg a madárfészkeket!

A panelházak felújítása során rengeteg denevérrel és fecskével találkozhatunk, így a lakhelyükről kötelességünk gondoskodni!

– Szegeden évente sok panelház szigetelését elvégzik, kevesen tudják, hogy a panelrésekben sok korai denevér és sarlós fecske él. Korábban hivatalosan meg kellett keresni a nemzeti park igazgatóságokat, hogy van-e az érintett területen védett állat. Jelenleg ilyen kötelezettség nincs, ha valakiben felmerül a kétség, akkor a madártani egyesület szakemberei vagy a nemzeti park munkatársai is szívesen segítenek – mondta Lovászi Péter, a Madártani Egyesület megyei csoportjának vezetőségi tagja.

fotó: pixabay.com

Hozzátette, a denevéreket is veszélyeztetik a szigetelési mun­­kák.

Ha korábban beköltöztek, akkor fóliacsíkokat célszerű felragasztani a rés köré. Amikor kirepül a denevér, kicsúszik a fóliák közül, és szárnyra kap, de visszatérni már nem tud az üregbe, így megmenekül.

A Madártani Egyesület felhívja a lakosság, az önkormányzati és állami szervek figyelmét, hogy a költési időszak kezdete előtt, az év első három hónapjában, április elsejéig lehet és kellene elvégezni a természetvédelmi szempontból érzékeny munkákat.

A tevékenységek rossz ütemezése évről évre természetvédelmi és állatvédelmi problémákat okoz.

– A sarlós fecske májustól augusztusig viszonylag kevesebb gondot okozhat, ezt az idő­­szakot kell megvárni a munkákkal. Ha valaki ismer olyan gólyafészket, ami frissen épült, vagy megcsúszott és rálóg a villanyvezetékre, akkor azt ősszel érdemes jelezni az áramszolgáltató, vagy a madártani egyesület felé.

agrotrend.hu / delmagyar.hu

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés