Hírek

Izgalmas kenutúrák egész nyáron a Fertő nádasában

A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság működési területén a Bakonyaljától a Soproni-hegységig a Dunától a rábaközi rétekig, tölgyesekig sok természeti szépséget védett és védelemre érdemes táji értéket őriz.

A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság kiemelt figyelmet fordít a gyermekek környezeti nevelésére. A Balf határában kialakított Csárda Természetvédelmi Központ az egyetlen olyan nemzeti parki környezeti nevelési bázis, ami a Fertő nyugati felén működik.


Fotó: Fertő-Hanság Nemzeti Park

A Fertő nyugati oldalán, májustól októberig elérhető kenutúráikon a nádasok, a csatornák és a nádasba záródott belső tavak szinte zavartalan élővilágát mutatják be. A Csárdakapui-csatorna és a Kládler-tó közötti részen a figyelmes szemlélődőt megannyi csoda várja: például a rencés hínár az aranysárga virágú "rovaremésztő" rencével, a nádi énekesmadarak (nádirigó, foltos nádiposzáta, barkóscinege), a nagy kócsag, a vörösgém, a szárcsa és különféle récék. Kedd-csütörtök-szombati napokon kenutúrát szerveznek az érdeklődőknek a kizárólag szakvezetéssel látogatható Vízi rence tanösvényen. 4 fős kenukkal, 6 km hosszú útvonalon nyerhetünk betekintést a Fertő nyugati oldalán található nádasok, csatornák és a nádasba záródott belső tavak élővilágába.


Fotó: Fertő-Hanság Nemzeti Park

A nyár folyamán több nemzeti parkos természetismereti táborba várják a gyerekeket, ahol még vannak szabad helyek. A Hanság élővilágával emellett az öntésmajori bemutatóhelyen is megismerkedhetünk. A Hansági Tájvédelmi Körzet értékes élővilágának és a táj történetének bemutatására a védett terület peremén, Öntésmajorban 1981-ben hozták létre a Hanság Élővilága című kiállítást. A termek között a Hanság éjszaka aktív állatainak a bemutatóterme, állathangokkal kiegészítve igazi különlegessége a kiállításnak. Az épület körüli udvaron a hansági gazdasági vasút idejéből megmaradt és megmentett mozdonyok, vagonok mellett régi gőzgépeket is láthatunk.

Július 18-án reggel már könnyű nyári sétára invitál a park a Hany Istók tanösvényen. A 10 km hosszúságú barangolás az Esterházy Madárvártából indul, melyre előzetes bejelentkezés szükséges. A túra során hallhatunk Hany Istókról és a lápi lidércekről. Megtekintjük a híres csíkos-égererdőt, a tőzegbányászat révén kialakult Király-tavat. Megfigyelhetjük az osli-hanyi vizes élőhely-rekonstrukció madárvilágát.

Lászlómajorban találkozhatunk az őshonos szürkemarha, bivaly, rackajuh itt élő példányaival. A majorság azonban további lehetőségeket rejt magában, a tavalyi évhez hasonlóan idén is (áprilistól októberig) havonta kézműves vásárt szerveznek, kézműves foglalkozásokkal, népi játszóterekkel, állatsimogatóval, természetismereti előadásokkal, vagy éppen fotó- és rajzkiállításokkal. A vásár természetesen helyet ad a nemzeti parki védjegyes termékeknek is.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés