Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Gazdálkodás

Szántóföld

Kína felvásárolja az amerikai búzát, rekordmagasra tolva az árát

Hatalmas mennyiségű búzát importál Kína az USA-ból, a felfutott kereslet főként a megnövekedett takarmány igényeknek és az Ausztráliával való kereskedelmi feszültségeknek köszönhető, adta hírül a Reuters.

Kína idén több búzát foglalt le, mint bármelyik más ország, beleértve a legnagyobb fogyasztót, a Fülöp-szigeteket. Az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma 245 millió "bushelre", vagyis körülbelül 6,6 millió tonnára emelte a búzára vonatkozó exportkilátásokat, ami 1994 óta a legmagasabb – írta meg az Origo.

Csak AZ ELMÚLT KILENC HÓNAPBAN ÖSSZESEN 2,9 MILLIÓ TONNA BÚZÁT VÁSÁROLTAK A KÍNAIAK, ennek a nagy része, majdnem 1 millió tonna pedig fehér búza volt.

Az amerikai búza vásárlása 2020 novemberében kezdett el felpörögni, miután 2018-2019-ben majdnem teljesen leállt a kereskedelmi feszültségnek köszönhetően. A Kína és Ausztrália között fennálló kereskedelmi feszültség pedig csak tovább növeli az amerikai búza népszerűségét.

Amíg Kínában olcsóbb a búza, mint a kukorica, addig az USA-ban a megemelkedett kereslet miatt felfutó árak igazán kedvező hangulatot teremtenek a termelők körében. Portlandben, az Oregon állambeli exportközpontban

7,5 DOLLÁR/BUSHEL ÁRAKAT EREDMÉNYEZETT, AMI 2 DOLLÁRRAL MAGASABB A TAVALY JÚLIUSIHOZ KÉPEST. 

Fotó: Origo

Míg ezidáig leginkább élelmiszer-alapanyagnak szánták a kínaiak a búzát, addig most főként állati takarmánynak vásárolnak. Nem is csoda, hogy a Peking világon minden szegletéből takarmányt vásárol, mivel újjáéleszti a világ legnagyobb sertés állományát, amit 2019-ben az afrikai sertéspestis pusztított el. A kínai Muyuan Foods például a világ legnagyobb sertésfarmjának megépítésével több sertést fog hizlalni, mint bármely más cég a világon. 

Az amerikai fehér búzát egyébként a nyugati part északnyugati részén termesztik, és igen népszerű a pékek körében alacsony sikértartalma miatt, így kiváló kenyeret, péksüteményt és édességet lehet készíteni belőle.

agrotrend.hu / Origo

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés