Kertészet

Óriási az érdeklődés a kecskeméti paradicsomlé iránt

Kecskemét és térsége nagyon híres a paradicsom termesztéséről, valamint ennek köszönhetően a sűrített paradicsomlevéről is. Ez évtizedek óta annyira híressé tette a várost, hogy az ország minden részéről felkeresik érte a Zöldségtermesztési Kutató Intézetet. Így van ez ebben az évben is, amikor a kapu ismét nyitva áll a kisebb mennyiséget vásárlók előtt – írják a Növényvédőszer.hu portálon.

A ZKI ebben az évben ünnepli fennállásának nyolcvanadik születésnapját, erre a jubileumra azért is érdemes visszatekinteni Laczkó Róbert vezérigazgató szerint, mert már a kezdetekben is a paradicsom, azon belül a különböző fajták nemesítése volt az egyik meghatározó irányzat. Az ehhez kapcsolódó vetőmag előállítás „mellékterméke” volt a paradicsomlé, melyet a lakossági fogyasztóknak értékesítettek. De valami mégis különlegessé teheti ezt a paradicsomot, hogy ennyire rögtön és azonnal a kecskeméti feldolgozó jut az eszébe mindenkinek róla?

Fotó: PublicDomainPictures / Pixabay

„Sok összetevője van annak, hogy egy paradicsomlé finom legyen: nyilván függ elsősorban azoktól a fajtáktól, melyeket feldolgoznak, de nem elhanyagolható az időjárás sem. Száz százalékban tiszta paradicsomléről van szó, amely frissen kerül ki a gépsorról, semmilyen hozzáadott anyagot nem tartalmaz. Így minden vásárló odahaza a saját ízlésének megfelelően tudja felszolgálni, vagy eltenni”.

A ZKI mezőgazdasági vállalkozókon keresztül termelteti a paradicsomot, amelyet felvásárol és kinyeri belőle a vetőmagot, s a melléktermék az előbb említett paradicsomlé lesz. A hosszú sorok és a szüntelen telefoncsörgés arra késztette a ZKI szakembereit, hogy statisztikát készítsenek erről a jelenségről. A házi közvélemény-kutatás igen érdekes eredményt hozott: Békéscsabától Győrig számtalan helyről érkeztek a vásárlók a telephelyre. Laczkó Róbert azt mondja, nem öt liter paradicsomléért utaznak ide az ország másik végéből, hanem annál nagyobb mennyiségért, az egész család ellátásáért. Nem ritka egy-egy vásárlónál a száz liter paradicsomlé sem.

– Korábban népszerű volt az is, hogy a cégek összefogtak és begyűjtötték az igényeket és egy egész kollektívát kiszolgáltak vele, s csak egy munkatársnak kellett eljönnie Kecskemétre ezért -tette hozzá. Az idei év tehát különleges a Zöldségkutató Intézetben, mert nagy jubileumhoz érkeztek. Továbbra is hosszútávra terveznek, de azt is látni kell, hogy a világ és a gazdasági környezet is változik – ide értve a termelési kedv csökkenését és az imputanyagárak emelkedését, valamint az öntözés fontosságát, de ami a fogyasztók számára megnyugtató lehet, hogy ezt a paradicsomlé szolgáltatást továbbra is fenntartják Kecskeméten.

agrotrend.hu / Növényvédőszer.hu–Kommunikáció

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Szakmai partner
Nyakas Farm
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés