Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Kertészet

Mit kezdhetünk az „üresen” maradt veteményessel?

Aki tavasszal belevágott a kertészkedésbe, annak mostanra tele a hasa saját termesztésű finomságokkal. Vége lassan a vegetációs szezonnak, mit kezdjünk a veteményessel?

Számos cikket írtak arról, hogy még akár egy lakás erkélyén is lehet minikertünk, magaságyással vagy függőlegesen elrendezett zöldségtermő kaspókkal. Akinek pedig van némi szabadkertje, annak igen jó dolga volt, hiszen ha nem volt rest az év során gondozni egy jól megtervezett ágyásrendszert, akkor tán még télire is tett el a lecsóból. Októberben viszont a legtöbb vetett zöldségünknek vége, mindenki készül a télre. Mit tehetünk az „üresen” maradt veteményessel?

Forrás: pixabay.com

Aki megfogadta a tanácsokat, annak mára egy jól működő komposztládája is van valahol a kertben, tán még gilisztákat is nevel. Bizony nem is kell tovább gondolkodni, szépen ki kell „gyomlálnunk” az ágyásokat, és mehet minden a komposztba, így visszakerülhet a körforgásba mindaz, ami belőle termett. Amikor aztán két-három év múlva megbontjuk a komposztot, a magaságyások egyik rétegeként „újra” megehetjük ugyanazt a növényt.

Az egész tehát a szemléletünkön múlik: úgy tekintünk a kertre, mint egy örökmozgó körforgóra, amelynek mi vagyunk a gondnokai, vagy csak kihasználjuk a termőtalajt, és a lényeg az, hogy ma lakjunk jól? Mondanunk sem kell, hogy nemcsak fenntarthatósági szempontból, de a következő évi termés miatt is számít, hogyan bánunk a kerti „hulladékkal”. Itt a lehetőség, hogy visszaadjuk az anyaföldnek, amit az év során adott nekünk!

agrotrend.hu / Greendex

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés