Állattenyésztés
Új szakmai videók jelentek meg a ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” kapcsán
Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített interjúk anyagainak felhasználásával indított, ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” elnevezésű szakmai videó alkategórián belül újabb videóinterjúk jelentek meg. Candace Croney, az egyesült államokbeli Purdue Egyetem munkatársa a vele készített interjúkban kifejti, hogy milyen etikai és morális elvek húzódnak a húsfogyasztás elutasítása mögött, valamint felhívja a figyelmet arra, hogy a növényi eredetű élelmiszerek önmagukban nem tudják helyettesíteni a hús magas tápértékét. Megosztja továbbá az antropomorfizációval, azaz az állatok emberi tulajdonságokkal való felruházásával kapcsolatos nézeteit.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a mezőgazdasági termelés és az élelmiszer-előállítás területén kiemelt feladatának tekinti a tagjai, a közvélemény és a döntéshozók minél szélesebb körű, hiteles forrásból származó információkon alapuló tájékoztatását, valamint az állattenyésztési ágazatban tevékenykedő gazdálkodók megbecsülésének helyreállítását. Szervezetünk ezért elkészítette az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített gondolatébresztő interjúk magyar nyelvű fordításait.
A folyamatosan bővülő tartalmú ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” című videó alkategória kialakításának célja, hogy az állattenyésztést, állattartást és az állatitermék-előállítást övező tévhiteket tudományos tényekre alapulóan oszlassa el és bemutassa az ágazat valódi helyét, szerepét a gazdaságban, a társadalomban és a bioszférában, ezáltal is hozzájárulva az állattenyésztési ágazat körüli viták kiegyensúlyozottságának megteremtéséhez.
Hiszünk abban, hogy az elmúlt időszakban egyre erősödő, számos esetben egyoldalú szemléletet tükröző ”zöld” szervezetek általi támadásokkal szemben az egyik leghatékonyabb eszköz a megfelelő és valós tényeken alapuló kommunikáció.
A videó aloldalon most megjelent, Candace Croney-val, az egyesült államokbeli Purdue Egyetem munkatársával készült interjúsorozatban az alábbi témakörök kerülnek érintésre:
- Morálisan rendben van-e, ha húst fogyasztunk?
- A növényi eredetű élelmiszerek tudják-e helyettesíteni a hús magas tápértékét?
- Fontos, hogy mérlegeljük a húsfogyasztás táplálkozási előnyeit!
- Antropomorfizáljuk-e az állatokat, ha a jólétükről van szó?
- Milyen veszélyeket rejthet, ha az állatokat emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel?
Candace Croney-val készült videóinterjúkat az alábbi linkeken keresztül érhetik el:
– Candace Croney – Morálisan rendben van-e, ha húst fogyasztunk?
– Candace Croney – Antropomorfizáljuk-e az állatokat, ha a jólétükről van szó?
Javasoljuk, hogy folyamatosan kövesse figyelemmel a ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” címmel kialakított videó alkategóriába felkerülő tartalmainkat, ahol heti rendszerességgel újabb, nemzetközileg elismert szakértőkkel készült videóinterjúk jelennek meg az állattenyésztés, az állattartást és az állatitermék-előállítás témaköreiben.
Bízunk abban, hogy a folyamatosan bővülő tartalmú felületünk szélesíti az állattenyésztéshez, állatitermék-előállításhoz kapcsolódó ismereteket, sokrétűbb perspektívát nyújt a társadalom egésze számára és ezáltal hozzájárul az ágazat minél szélesebb körű elfogadottságának megteremtéséhez.
agrotrend.hu / NAK