Állattenyésztés

Komplex megoldások a szarvasmarha-takarmányozásban – Pócza Szabolcs az UBM innovatív szemléletéről

Pócza Szabolcs, az UBM Csoport szarvasmarha-üzletág vezetője. A vele készült interjúban többek között megosztja velünk, hogyan vált a szarvasmarha-takarmányozás szakértőjeként a divízió fejlődésének motorjává. Az interjúban a termékportfólió fejlesztéséről, a szaktanácsadás kulcsfontosságú szerepéről, a laborháttér biztosításáról és a modern szoftveres megoldások folyamatos innovációjáról beszélgettünk. Az imént felsoroltak nélkülözhetetlenek abban, hogy az UBM partnerei hatékonyak és eredményesek lehessenek munkájuk során.

– Hogyan kezdte meg az UBM Csoportnál önre szabott feladatot?

– 2007-ben csatlakoztam a takarmány üzletághoz, mint kérődző állat specialista. A korábbi munkahelyeimen is ezt a vonalat vittem. A divízió fejlődésének is részese lehettem, jelenleg pedig állatfaji vezetőként veszek részt a vállalat életében.

– A bevezetőben több olyan területet is említettünk, melyek az ön kezei alatt futnak össze. Milyen szolgáltatásokkal segítik a partnereik munkáját?

– Gyakorlatilag, ami ebbe az üzletágba tartozik, azért én vagyok felelős. A termékportfólió, a forgalmazott és a gyártott termékek köre, az alapanyagok kiválasztása, a kollégák fejlesztése, valamint a technikai háttér biztosítása is. Utóbbihoz tartozik a szoftverek kiválasztása és azok elsajátításának elősegítése és a szolgáltatások fejlesztése. Az imént említett szoftverek kulcsfontosságúak, hiszen alapvető részei a mindennapjainknak. Értelemszerűen egy takarmányos szoftveren alapul az egész működésünk, aminek egyik része a termékértékesítéshez kapcsolódik, mint gazdasági tevékenység. Minden esetben társul hozzá szaktanácsadás is, egy adott telepre vonatkozóan ezen keresztül valósul meg a termékértékesítés. Talán mondanom sem kell, hogy a szaktanácsadás alapfeltétele a szoftver beható ismerete. Eléggé összetett rendszerről beszélünk és minden apró lépés összefügg mindennel a tevékenységeink során.

– Kijelenthetjük, hogy napi szinten tart fenn személyes kapcsolatot a gazdákkal és partnerekkel. Milyen tanácsokkal látja el őket?

– Széles körű a tanácsadás, hiszen egy takarmányozási modellnek vannak szakmai paraméterei, például a szükségleti értékeken alapuló optimalizálás és természetesen van ökonómiai része is. A szarvasmarha esetében ez komplex, összetettebb tevékenység. Maga a takarmányozás egyfázisú történet és mégis, a szarvasmarha esetében nagyon sokrétű. Az input is több forrásból érkezik, ugyanis vannak vásárolt és saját alapanyagok. Ennek nagy része tömegtakarmány, ehhez pedig szükséges a laborháttér biztosítása, ami szintén a portfóliónk része. Egy teleppel történő szoros együttműködés során, ennek minden egyes velejáróját biztosítanunk kell, mert az a meggyőződésünk, hogy csakis így lehet működőképes a kapcsolat. Értelemszerűen a szolgáltatásunk szerves része az is, hogy nem csak az általunk értékesített komponensek szerepelnek a szállított adatban, hanem próbálunk rálátni a termelő által előállított összetevők minőségére is. Mindezt elemezve és összevetve pedig a legmegfelelőbb tanácsot adjuk partnereinknek.

– Milyen kihívások jelennek meg a tevékenységük során?

– Nagyon széles a partnerkörünk, így a kihívásokból sincs hiány. A szarvasmarha elképesztően sok tényezős állat, ráadásul a telepi működés a takarmányozást is befolyásolja, így nagyon át kell látni minden egyes cég sajátosságait. Ahhoz, hogy az ember ennek az optimumát keresse és megtalálja, gyakorlatilag az adott termőhelyi adottságokat és erőforrásokat is elég pontosan ismerni kell ahhoz, hogy megfelelően eligazodjon. Meglátásom szerint a legnagyobb kihívás az, hogy viszonylag gyorsan át kell látnunk egy-egy cég működését és az összes adottságát.

– Milyen innovatív megoldásokkal segíthetik a jövőben partnereiket?

– Az innovációban sosincs megállás. A szoftveres háttér folyamatosan fejlődik, éppen most áll egy nagyobb „evolúciós ugrás” előtt. Hogy csak egy példát említsek: a takarmányadagolás paraméterszáma a hőskorban levő ötről már több százra ugrott. Havi szintre lebontva is érkezik legalább egy újdonság, melyeket mindig beépítünk a tevékenységünkbe. Összességében büszkén mondhatom, hogy állandóan újítunk a legmagasabb fokú elégedettség érdekében.

agrotrend.hu/ UBM

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Szakmai partner
Nyakas Farm
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés