Állattenyésztés

Információk a kiskérődző és szarvasmarha ágazat fejlesztéséhez

Összeszedtük a kiskérődző és a szarvasmarha-ágazatra vonatkozó információkat.

Üzemméret-számítás

A pályázatok kedvezményezettjeinek körét olyan mezőgazdasági termelők alkotják, akik igazolással rendelkeznek arról, hogy a támogatási kérelem benyújtását megelőző vagy az azt megelőző teljes lezárt üzleti évben legalább 10 000 euró STÉ (standard termelési érték) üzemmérettel rendelkeztek, és az árbevételüknek legalább 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származott. Ha az üzemméret-számítás alapját képező állat szarvasmarha, anyajuh, vagy anyakecske, akkor a teljes lezárt üzleti évnél az ENAR-nyilvántartásba bejelentett éves átlagos állatlétszámot kell az üzemméret-számításánál figyelembe venni. A szarvasmarha-, bivaly-, juh- és kecskecsoportok egyedeihez elszámolható standard termelési értékek forintosított összegeit és ezek euróban kifejezett összegeit megtalálják az 1. táblázatban.

FIGYELEM! Az ENAR- és TIR-rendszerekben a támogatási kérelem benyújtásának napjáig bejelentett módosításokat veszik figyelembe!

Forrás: allattenyesztok.hu

Önállóan támogatható tevékenységek

Az 1. célterületnél (általános telepkorszerűsítés) az alábbi tevékenységek támogathatók önállóan a nagy- és a kisösszegű ÁTK-támogatás esetén egyaránt:

  • Az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, a szarvasmarha- vagy juh- és kecsketartáshoz kapcsolódó, valamint az előállított termék és a takarmány kezelésére szolgáló építéssel és/vagy szereléssel járó technológiák beszerzése és energetikai hatékonyságnöveléssel nem járó fejlesztése. Az általános előírások mellett, mint a szellőztetés, hűtés, fűtés, etetés, itatás technológiájának kiépítése, hídmérleg létesítése, az ágazatspecifikus elemek is megjelennek a korszerűsítés lehetőségei között.

Szarvasmarhafélék esetén ilyen a fejés, a tejhűtés és tejtárolás technológiájának kialakítása.

Forrás: pixabay.com

Juh- és kecsketartásnál szintén lehetőség van a tejhűtés és -tárolás fejlesztésére, emellett támogatás igényelhető a gyapjúnyírás technológiájának kialakítására és fejlesztésére is.

  • Szarvasmarha- vagy juh- és kecsketartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése, energetikai hatékonyságnöveléssel nem járó fejlesztése. Ide tartozik többek között az istálló-, fejő- és tejház építése, állatválogató, -kezelő és -felhajtó, elektromos és hagyományos karám, állatmérleg, kifutó és jártató kialakítása, férőhely kiépítése.

A kiskérődző felhívás a fentiek mellett kiegészül állattartó sátor és fürösztő létesítésének lehetőségével.

agrotrend.hu / Magyar Állattenyésztők Szövetsége

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés