Keresés
Close this search box.
Keresés
Close this search box.

Hírek

Saját rendezvényeink

Miklós Csabi nyerte el a Legszebb Borbirtok díjat

A barátai Csabinak hívják, de ez valójában igaz az egész borásztársadalomra is, amely előtt jól ismerten csengő és bizonyított név Miklós Csabié. A Magyarország Legszebb Birtoka idei nyertese a legszebb szőlőbirtok kategóriában idén Miklós Csabi lett. Mint kiderült, amikor szólították a színpadra, akkor ezen a néven tették. Valójában az egész brandet erre a névre építette fel, de hallgat a Csabára is, ha még valaki így szólítja meg.

Már 2018-ban nevezett erre a kitüntető címre, és akkor sikerült eljutni egészen a döntőig, viszont egy nemes versenyben végül Mészáros Pál győzött, de neki is szépen csillogott az ezüstérem, amelyre nagyon büszke volt. Azóta is többször kitartóan próbálkozott és idén eljutott a döntőig a Szeleshát Szőlőbirtok tulajdonosával, Krajcsovszki Lászlóval, akivel az előző évezredre vezethető vissza a barátságuk. Fel is hívta őt azzal, hogy „mindketten nyertünk azzal, hogy egymás mellett állhatunk a díjkiosztón”. Nagyra tartja őt és a borait, valamint a birtokát. Ahogy ilyenkor lenni szokott, Mátrai Zoltánék csapata meglátogatta Miklós Csabiékat is Móron, ahol végig nézték a birtokot, kérdezgették és faggatták őt. Végül megszületett a döntés és őt hozták ki győztesnek.

Forrás: novenyvedoszer.hu

“Sokat utazom, járom a világot és tisztában vagyok azzal, hogy mit jelent a legszebb birtok. Nem mi vagyunk a legszebbek, hanem ennek a díjnak a birtokosai lettünk, mert nagyon szerencsésen és jól álltak a csillagok. Sok szép birtok van Magyarországon, valamint a Kárpát-medencében és egyáltalán nem szegte a kedvemet, amikor nem elsőre nyertem meg a díjat, sőt motivált, hogy menjünk tovább azokba az irányokba, ahol a többiek magasabb és jobb pontszámot értek el. Szerencsével és alázatos szerény munkával sikerült ezt az eredményt elérnünk.” –mondta Miklós Csabi.

A Móri Borvidékre a kiváló talajadottságok és a kedvező klimatikus viszonyok a jellemzők, ami pedig lendületbe hozta és életben tartja a borvidéket, az a nagyon jó együttműködés a termelők között, amire rendkívül büszkék. Miklós Csabi sorolja is a teljesség igénye nélkül a többi borászt, akik hasonlóan gondolkodnak: Geszler, Varga Máté, Csetei Krisztina, Galambos Lajos, Bozóki. Azzal, hogy így egy irányba tekintenek, sokkal rövidebb idő alatt tudnak eredményt elérni.

Már az ezredfordulón voltak különböző kezdeményezések, amelyek még jobban ismertté tették a borvidéket: ilyen volt például a Tízezerjó rendezvény, vagy az Ezerjó estek. A koronavírus pedig rávilágított arra, hogy itt az ideje komolyan venni az együttműködést és kitalálták a We Love Mór Outdoor nevű rendezvényt, ahol először hat borász fogott össze és most már ez a csapat hét fősre erősödött és azóta töretlenül évente négy-öt alkalommal megszervezik. A We Love Mór Outdoor fő üzenete az, hogy kirándulj pohárral a kezedben a Vértesben. Miklós Csabi szerint sikerült megszólítani majdnem kétezer vendéget, akik valóban sétálnak a Vértesben és közben ételt fogyasztanak és borokat kóstolnak, majd kerékpároznak és rollereznek.  A következő program egyébként október 26-án lesz a Vértesben.

A borvidék fő fajtája az ezerjó, amelyhez megszületett az egységes arculat és kommunikáció is. Legújabb kezdeményezésük az Ezerjó bérlet, melyet rendkívül kedvezményes áron lehet megvásárolni, amelynek köszönhetően minden borászatban kóstolhatnak ezerjót a vendégek.

Nézze meg a bemutatkozó beszélgetést és videót Miklós Csabival
https://agrotrend.hu/projektjeink/magyarorszag-legszebb-birtoka/magyarorszag-legszebb-borbirtoka/miklos-csabi-pinceje-mor/

De mi változott, vagy változik a díj odaítélését követően?

Tettük fel a kérdés végül Csabinak. Továbbra is szerényen, szívósan és szelíden dolgozik tovább, mert a borászat időkereke rendkívül lassan forog és csak akkor lehet eredményeket elérni, ha valaki ezt tényleg komolyan gondolja és nem csak beszél az alázatról, hanem ennek megfelelően cselekszik. Van Móron egy közmondás, miszerint „a móri ezerjó legjobban a görnyedt hátú parasztember árnyékát szereti”. Tehát ettől lesz jó a szőlő és az abból készített bor. Ennek a gondolatnak a tudatában dolgozik ezután is.

Olvassa el a díj ötletgazdájával, Mátrai Zoltánnal készített portrét a Növényvédőszer oldalán!
https://novenyvedoszer.hu/novenyvedelmi-tanacsok/az-orok-optimista-akit-az-elet-is-rendre-visszaigazol

agrotrend.hu / Növényvédőszer

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés