Események

Nemzetközi Mezőgazdasági Tanácsadói Konferencia Európában: 2024-ben Edinburgh adott otthont a rangos eseménynek

Európa legnagyobb nemzetközileg elismert mezőgazdasági tanácsadói konferenciája került megrendezésre 2024. szeptember 10–13. között a skóciai Edinburgh-ben.

Az IALB, EUFRAS és SEASN konferencia Európa legnagyobb mezőgazdasági tanácsadói konferenciája. A konferencia célja az volt, hogy Európa-szerte összehozza a tanácsadókat annak feltárására, hogy a különböző országok hogyan integrálják az oktatást és a kutatást a tanácsadáson keresztül a jól bevált gyakorlatok átadása érdekében. A 2024-es rendezvény témája „Alkalmazkodás a nettó zéró kibocsátáshoz”.

Forrás: pixabay.com

Számos workshopnak, jó gyakorlat bemutatásának és hálózatépítési lehetőségnek adott otthont a rendezvény. A konferencia kulcsfontosságú témakörei a környezeti kezdeményezések, ökológiai termékek, a diverzifikált gazdálkodás, továbbá a technológia és a digitalizáció adta előnyök voltak. A konferencia poszter szekciójában több európai országnak is lehetősége volt bemutatni egy-egy plakáton a fontosnak tartott, éppen aktuális projektjeit. A NAK delegáltja az AEDIH projekt poszterét mutatta be. Ismertetésre kerültek a projekt célkitűzései és eddig elért eredményei, valamint a felmerülő kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők.

Az Agrár-EDIH (AEDIH) projekt 2022. október 1-én indult el Magyarországon, többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara részvételével. Az AEDIH elsődleges célja, hogy támogassa a mezőgazdasági termelők digitális transzformációját, a digitális megoldások alkalmazásának elterjedését. Másodlagos cél az agrár szaktanácsadók módszertani és szakmai felkészítése az adat alapú agrár szaktanácsadásra. A projekt célcsoportjai tehát a mezőgazdasági termelők és szaktanácsadók, valamint az innovációval foglalkozó vállalkozások.

Az AEDIH projekt végig kíséri a mezőgazdasági vállalkozásokat az ügyféléletciklus különböző szakaszain, egymást kiegészítő szolgáltatásokat nyújtva számukra. Ez az útvonal a digitális felméréssel kezdődik, ahol a mezőgazdasági vállalkozások digitális érettségi szintjét egy adaptált módszertan szerint mérik fel. Ezt követi a szervezetre szabott egyéni digitális fejlesztési ütemterv elkészítése. A következő lépés a mezőgazdasági vállalkozások digitális felkészültségének fokozására törekszik, és a digitális fejlesztések bevezetését képzéssel, demonstrációs lehetőségekkel, a beruházást megelőző tesztkörnyezetekkel és tesztekkel, valamint konkrét beruházástervezéssel támogatja. A digitális felfuttatás elősegítése a megvalósítás harmadik szintje, itt zajlik a tényleges digitalizációs fejlesztés, a mezőgazdasági vállalkozás integrálódik az agrárdigitális ökoszisztémába, és az AEDIH támogatja őket abban is, hogy a digitális fejlődésükhöz finanszírozási forrásokat találjanak.

agrotrend.hu / Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés