Agrárpiac

Drágán indul az almaszezon Ukrajnában

Augusztus elején jelenik majd meg számottevő mennyiségben a belföldi alma a piacokon.

Forrás: pixabay.com

Az EastFruit elemzői szerint július végén Ukrajnában is megkezdődött a nyári almafajták betakarítása, csaknem a tavalyival megegyező időpontban.

Az előző évihez képest a szüret időpontja azonos ugyan, az árakban viszont óriási a különbség: az újtermésű alma nyitó ára a kiskereskedelemben 60–70 UAH/kg (490-570 Ft/kg) között alakul, ami csaknem 3-szor magasabb a tavalyinál.

Ennek oka, hogy Ukrajnában a piacot még mindig az import alma dominálja (így még a belföldi alma ára is ehhez igazodik), de ebből sincs sok a piacokon, mivel a kereslet meglehetősen lanyha: az ukránok elsősorban a szezonális gyümölcsöket (őszibarackot, kajszit és a bogyósgyümölcsöket) keresik.

Az ukrán termesztők szerint a belföldi alma július utolsó és augusztus első hetében jelenik meg számottevő mennyiségben a piacokon, és ekkor várható majd az árak folyamatos csökkenése – ami az import alma árára is hatással lesz.

agrotrend.hu / FruitVeB

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés