Mocz András azt mondta, a kormány törekszik arra, hogy idén tavasszal is legyen lehetőség erdősítésekre. Az elmúlt években felhalmozódott az ültetésre alkalmas csemeték száma az erdészeti szaporítóanyagot termelő csemetekertekben, a kocsánytalan és a kocsányos tölgyből is több mag termett tavaly Magyarországon, mint eddig bármikor.

“Bűn lenne, hogyha ezt a szaporítóanyagot nem használnák fel Magyarország zöld vagyonának gyarapítására” – fogalmazott, megjegyezve: a kormány célja, hogy 2030-ig 27 százalékra emelkedjen az ország fákkal és fás cserjékkel borított területe.
A pályázat lehetőség a gazdálkodók részére, hogy azokon a területeken, amelyek kevésbé alkalmasak a mezőgazdasági termelésre, esetleg zárványterületek, vadkárosak, ott erdőt telepítsenek – tette hozzá.

Mocz András felhívta a figyelmet arra is, hogy a Vidékfejlesztési Programban a kormány továbbra is finanszírozza az erdők fenntartását, ápolását, amire összesen 80 milliárd forintot fordít.
A helyettes államtitkár biztatónak nevezte azt, hogy nagyon sokan választják az erdőtelepítést, hiszen – mint fogalmazott – ezzel a jövő nemzedékeiről gondoskodnak.
Sipos István, a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetségének (MEGOSZ) alelnöke üdvözölte, és rendkívül jó lehetőségnek nevezte azt, hogy elindult újra az erdőtelepítési program.
A rendszerváltás óta 200 ezer hektár magánerdő létesült, ami nagyjából egymilliárd csemetét jelent mondta, az erdőtelepítést a vidékfejlesztés jelentős lépcsőfokának nevezve.