Hírek

Közel 16 ezer kilogramm száraz tápot adományoztak a SPAR vásárlói a kisállatoknak

Eredményesen zárult az Országos Állatvédőrség Alapítvány és a SPAR Magyarország szervezésében megvalósult kétnapos állateledelgyűjtő akció. 2021. május 15-16-án az INTERSPAR áruházakban a „Mancs a bajban!” elnevezésű kezdeményezés során kutya száraz tápból több mint 14 ezer kilogramm, macska száraz tápból pedig mintegy 2 ezer kilogramm gyűlt össze a vásárlók adományainak köszönhetően.

„A SPAR vevőközönsége ismét bebizonyította a fontos társadalmi ügyek iránti érzékenységét, önzetlenségét és elkötelezettségét.  Örömmel tölt el bennünket, hogy az első ízben megrendezett országos állateledelgyűjtő kampányunk során különösen nagy mennyiségű száraz táppal és konzervvel támogatták vásárlóink a magyar állatvédő szervezetek fontos tevékenységét. Az eredményes akció megerősítette elhatározásunkat, hogy a jövőben rendszeressé tesszük az országos gyűjtést, és minél több helyszínt biztosítva bővítjük a részt vevő áruházaink számát. A SPAR amellett, hogy helyszínt és nyilvánosságot biztosított az akcióhoz, 1 millió forinttal támogatja az Országos Állatvédőrség munkáját, hogy a szervezet a jövőben is minél több bajba jutott állatnak tudjon segítséget nyújtani” – mondta Maczelka Márk, a SPAR Magyarország kommunikációs vezetője.

fotó: Molnár Zsolt

A 2021. május 15-16-i „Mancs a bajban!” állateledelgyűjtő kampány a SPAR Magyarország és az Országos Állatvédőrség Alapítvány közös szervezésében valósult meg. A kijelölt INTERSPAR-okban 34 állatvédő szervezet önkéntesei vették át a vásárlók felajánlásait. Az állateledelgyűjtő akció két napja alatt a civil szervezetek munkatársai a kutyáknak több mint 14 ezer kilogramm száraz tápot, 5 826 darab konzervet, 511 darab jutalomfalatot és 436 darab kutyaszalámit gyűjtöttek. A macskáknak pedig 1 695 kilogramm száraz táp, 7 761 darab konzerv és 1 162 kilogramm macskaalom gyűlt össze.

„Az állatvédelem értékközössége a felelősség gondolata köré szerveződik. A társadalmi felelősségvállalás szellemisége mögött egységet alkotnak a civilek, a vállalati szféra képviselői, a kormányzati szereplők és mindazok, akik egy élhetőbb Magyarország megteremtésén dolgoznak. Köszönettel tartozunk nekik, hiszen nemcsak a jelent, hanem a jövőt is építik a felelős állattartás jegyében” – mondta Ovádi Péter a Nemzeti Állatvédelmi Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos, aki üdvözölte a SPAR és az Országos Állatvédőrség Alapítvány közös szervezésében megvalósuló kampányt, majd hangsúlyozta, a felelősséggel kötelezettséget is vállalunk a minket körülvevő környezet iránt, hiszen közös ügyünk az állatvédelem.

A vállalat és az alapítvány kezdeményezése az állateledel-gyűjtés mellett sikerrel teljesítette azt a célját is, hogy minél több vásárlót bevonva ráirányítsa a figyelmet a felelős állattartás és az állatvédelem fontosságára. Mindemellett sikerült az állatvédő szervezetek értékes munkájával is jobban megismertetni az embereket.

A SPAR több mint tíz éve segíti adományokkal az itthoni menhelyek, illetve az állat- és vadasparkok gondozómunkáját. 2011-től az áruházakban feleslegessé váló, kereskedelmi forgalomba nem hozható vagy onnan kivont termékeket ezeknek a szervezeteknek ajánlja fel. A vállalat 8. éve működik együtt az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal, amely a partnerszervezeteivel havi rendszerességgel szervez állateledel-gyűjtéseket a SPAR üzleteiben. Ezek az akciók azért is jelentenek nagy segítséget a részt vevő szervezeteknek, mert a támogatásnak köszönhetően más fontos tevékenységre, nélkülözhetetlen eszközök vásárlására, életmentő állatorvosi kiadásokra és a telephelyeik fejlesztésre is maradhat hasznosítható forrásuk.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés