Hírek

Fotópályázat az Erdők Nemzetközi Napja alkalmából

Hihetetlenül hangozhat bár, de a világ szárazföldi állatainak és növényeinek 80%-a az erdőkben található. Az esőerdők apró teremtményeitől kezdve a hegyekben élő gorilláig és zöld anakondáig, a parti mamutfenyőktől a hegyi kőrisfákig – az erdőkben buzog az élet. Ez a kivételes biológiai gazdagság segíti az erdőket a különböző kihívásokkal való megküzdésben, mint a klímaváltozás, erdőtüzek, növényi kártevők és betegségek, továbbá ennek köszönhetjük, hogy az erdők védelmet, táplálékot, orvosságot, tüzelőt és jövedelmet biztosítanak sokak számára.

Az erdők fenntartható kezelése és, ahol szükséges, helyreállítása, kulcsfontosságú az emberek, a biológiai sokféleség és az éghajlat szempontjából.

fotó: FAO

Március 21-re bárki készülhet fákhoz és erdőkhöz kapcsolódó programmal, kezdeményezéssel!

Hogyan lehet bekapcsolódni?

– Szervezz vagy vegyél részt programokon: faültetés, szakmai találkozó, művészeti kiállítás, fotópályázat vagy diákoknak szóló beszélgetés. Ne feledkezz el a FAO-ról sem, küldd el nekünk az eseményen készült fényképedet az IDF@fao.org email címre, hogy az bekerüljön a nemzetközi naphoz kapcsolódó eseményeket bemutató fényképalbumba.

– Használd a logót, bannert és posztert a 13 elérhető nyelve – köztük a magyar is – valamelyikén.

– Oszdd meg a közösségi médiában a gondolataidat, kedvenc erdődről készült fényképedet és használd hozzá az #IntlForestDay hashtaget.

Erdők Nemzetközi Napja fotópályázat

Kapj lencsevégre egy különleges és izgalmas erdei növényt vagy állatot!

Az Erdők Nemzetközi Napja (március 21.) idei témájához, az erdők és a biológiai sokféleség, kapcsolódóan az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) meghirdette a különleges és szokatlan erdei növényekről vagy állatokról szóló fotópályázatát. Lehet a külsejük izgalmas, viselkedhetnek szokatlanul, vagy fontos jelentőséggel bírhatnak a helyiek számára.

Küldd be a fotódat 2020. március 16-ig és nyerj egy fényképezőgépet!

Részletek és jelentkezés

agrotrend.hu / ecolounge.hu

 

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés