Hírek

Emelkedett a lengyel almasűrítmény-export

Lengyelország frissítette a tavalyi almalésűrítmény-exportjának adatait. Az árak alapján úgy tűnik, hogy az ország rendkívüli piaci részesedésének emelkedése véget ért.

Lengyelország felülvizsgálta almalésűrítmény-exportjának mennyiségét a 2018/2019-es évre nézve, ami közel 400 000 tonnás, megdöbbentő mennyiség lett. Ráadásul a felülvizsgálat legnagyobb része a szezon első felét érinti, így lehetséges, hogy szezon utolsó 3-4 hónapjának majdani adataival még tovább emelkedik a mennyiség. Például az eredeti lengyel vámadatok alapján 2018 októberében az export 39200 tonna volt, az új szám viszont közel 7400 tonnával több. A novemberi export eredetileg 43950 tonna volt, a felülvizsgálat után 50 940 tonna lett – írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).

fotó: pxhere.com

A tavalyi év végén IEG Vu úgy számolta, hogy Lengyelország 400-450 ezer tonna között állított elő almalé-sűrítményt, míg a legutolsó előrejelzés alapján még a 350 000 tonna is magasnak tűnt.

Az új adatok bontása azt mutatja, hogy Németország volt a legnagyobb felvásárló kicsivel több, mint 138 000 tonnával. Az Amerikai Egyesült Államok második helyen áll a felvásárolt 56 790 tonnával, utána az Egyesült Királyság áll 39 765 tonnával, illetve még Hollandia 39 530 tonnával, Ausztria pedig 37 970 tonnával.

A vámadatok alapján a lengyel almalé-sűrítmény szezonális átlagára kicsit több volt, mint 900 €/t (990 $/t) fob paritás. Az ár stabil volt a szezon nagy részében, csak az utolsó hónapokban esett 800 €/t körülire. Most úgy tűnik, hogy Lengyelország rendkívüli piaci részesedésének emelkedése véget ért. 2019 októberében az export mennyisége mindössze 25 530 tonna volt, ami 21 000 tonnával kevesebb, mint a 2018 októberi mennyiség.

agrotrend.hu / NAK

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Szakmai partner
Nyakas Farm
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés