Állattenyésztés

Uniós összevetésben is dinamikusan bővült az állattenyésztés teljesítménye

A legfrissebb uniós adatok alapján az Európai Unió tagállamai közül a sertés és baromfi vágásszám tekintetében az ötödik, a tejfelvásárlás esetében pedig a második legmagasabb növekedést produkálta Magyarország a 2024 januárjától novemberig tartó időszakban. Ez a sertésvágás esetében 7,7 százalékos, a baromfivágás esetében 7,1 százalékos, míg a tejfelvásárlás esetében 5,2 százalékos bővülést jelent a 2023-as év hasonló időszakához képest – fogalmazott Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.

Forrás: pixabay.com

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a kedvezőbb termelési költségek, a stabilabb felvásárlási árak, az elérhető támogatások, valamint az újból növekedési pályára álló hazai és külföldi fogyasztás kedvező körülményeket nyújt az állattenyésztésnek és az állati termék előállításnak.

Ha januártól decemberig az egész 2024. évet tekintjük, akkor sertésből összesen mintegy 4,8 millió darabot vágtak le, amelynek élősúlya közel 564 ezer tonna volt, mindez pedig növekvő élőállat export és csökkenő élőállat import mellett történt. Szintén jelentős eredmény, hogy a baromfifélék esetében vágóbaromfiból összesen több mint 237 millió darabot vágtak le, ez élősúlyban meghaladta a 726 ezer tonnát. Itt a növekedést a csirke ágazat adta.

A magyar tejtermelés 2024-ben ugyancsak dinamikus teljesítményt mutatott, hiszen 1,73 millió tonnára nőtt.

Feldman Zsolt hangsúlyozta, hogy az évek óta zajló, rendszerváltás utáni legnagyobb, állattartáshoz kapcsolódó beruházási-modernizációs programnak köszönhetően intenzív ágazati hatékonyságnövekedés zajlik az alapanyag-termelés oldalán, ami erősíti a magyar állattenyésztés hazai és nemzetközi versenyképességét.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda 

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Szakmai partner
Nyakas Farm
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés