Állattenyésztés

Gazdálkodás

Az állattartás hatékonyságát is növeli az állatjóléti feltételek javítása

Az állatjóléti támogatások az állatjóléti feltételek javításán túl az állomány állategészségügyi állapotát, ezzel pedig az állattartás hatékonyságát is növelik, ezért a Közös Agrárpolitika 2023-tól induló új szakaszában az agrártárca bővíteni kívánja az állatjóléti programok körét. Erre a támogatási lehetőségre a húsmarhatartók is számíthatnak – mondta Feldman Zsolt Keszthelyen.

A Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Georgikon Campusán megrendezett eseményen az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára kifejlette: az Európai Bizottságnak tavaly év végén benyújtott KAP Stratégiai Tervben számos tervezett intézkedés segíti a húsmarha ágazatot. Az állattartó telepek fejlesztési lehetőségei, a termeléshez kötött ágazati támogatások vagy a gyepgazdálkodáshoz kapcsolódó számos intézkedés jelentős segítséget jelent az állattartóknak a jövedelmező és fenntartható módon történő gazdálkodásban – jelentette ki az államtitkár a húsmarhatenyésztők tanácskozásán.

Fotó: pixabay.com

 

Feldman Zsolt a húsmarhatenyésztés hazai tenyésztő egyesületeinek tanácskozásán kiemelt célként jelölte meg az állatjóléti támogatási lehetőség megteremtését az ágazatban, amely jelentősen hozzájárulhat a higiéniai-, a takarmányozási- és a tartási körülmények javításához. A támogatási konstrukció részleteiről jelenleg is egyeztetéseket folytat az agrártárca a Magyar Állattenyésztők Szövetségével, valamint az Európai Bizottsággal.

Az államtitkár meggyőződése szerint a KAP változásairól, a támogatások új feltételeiről minél előbb tájékoztatni kell a gazdálkodókat, mindenkinek az az érdeke, hogy a 2023-as új gazdálkodási évet már a változások ismeretében, arra felkészülten kezdhessék meg az állat-és növénytermesztők, valamint az élelmiszeripari szereplők.

Mint az már ismert, a kormány a vidékfejlesztési forrásokat  nemzeti költségvetésből háromszorosára növelte, így az itt rendelkezésre álló forrás az agrárium minden területének, így a húsmarhatenyésztőknek is biztosítja a fejlődés lehetőségét. Az elképzelések szerint a támogatáspolitika kiemelten ösztönzi a termelői együttműködések közös fejlesztéseit. Az agrártámogatásoknak elsősorban a hozzáadott érték és a hatékonyság növelését kell szolgálniuk – mondta Feldman Zsolt.

 

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Tovább olvasom

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés