Az Év Agrárembere

Jövő agrárszekembere

Kategóriagyőztes_2024

Szunyogh András A Jövő agrárszakembere

 
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
 
 
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
 
 
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
 

Szunyogh András Zala Vármegyében a családi birtokon agrárökológiai programot valósít meg, amelynek kiemelt célja egy természettel együttműködő, Akhal-teke lovak és Red Aberdeen Angus húsmarhák tartására specializálódó mintabirtok létrehozása. A projekt a világ vezető regeneratív képzései alapján a külföldi gyakorlatok megvalósíthatóságát teszteli hazai környezetben. A tevékenység fókuszában tervezett legeltetéssel létrehozott élőhelyek megőrzés, javítás áll, amely a hatékonyság javítása mellett a természetvédelmi szempontokra is nagy figyelmet fordít.

A Dél-Zalai régióban található a gazdaság, közel a szlovén és osztrák határhoz. A módszerek, amiket meghonosít(ott) egyedülálló a régióban, példaként szolgálhat a környékbeli állattartó gazdálkodóknak – akár a szlovén, osztrák oldalon is, elősegítve ezzel az interregionális együttműködéseket.

Úgyszintén fontos megemlíteni, hogy a szakmai alapokon gondosan megtervezett tevékenységével jelentős mértékben hozzájárul a terület biodiverzitásának megőrzéséhez – amelyben aktívan együttműködik a területileg illetékes Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósággal és helyi szakmai civil szervezettel (Gyöngybagolyvédelmi Alapítvány).

A gazdálkodó regeneratív gyepgazdálkodást folytat, amelyben a gazdaság szintű menedzsmentre helyezi a hangsúlyt. A regeneratív gyepgazdálkodás és a diverz gyepek kapcsán kiemelendő, hogy jelentős mértékben járulnak hozzá a légköri szén megkötéséhez. Ez a szemlélet együttesen veszi figyelembe a terület igényeit és adottságait, a tartott állatállomány (faj és fajta) szükségleteit és sajátosságait és helyezi el őket egy közös tervezési és működtetési rendszerben.

András gazdálkodása lényegében a külterjes (extenzív) állattartás „újragondolásán”, tovább fejlesztésén alapul. Az extenzív állattartás alapjaiban határozta meg a magyar táj alakulását, annak fenntartása a hagyományos mezőgazdasági értékeken túl a magyar táj és a biodiverzitás megőrzéséhez is jelentős mértékben hozzájárul.

Mindezek mellett különböző szakemberekkel folyamatosan monitoringozza a területét és a kapott eredmények alapján változtat (igazít) a gazdálkodási gyakorlatán. Tervei között kiemelt jelentőséggel bír az egész éves legeltetés megvalósítása, amelynek következtében jelentősen csökkennek a bálakészítéssel járó költségek, valamint az állomány étrendje folyamatosan követi a vegetáció összetételének évszakos változását, segítve az állatok legelőhöz történő adaptációját és javítva az állatok egészségi állapotát. A gazdálkodó további céljai között szerepel tevékenysége bemutathatóságának kialakítása, amely során lehetővé válik a tudásátadás, szakmai fórumok megvalósítása melyek lehetőséget nyújtanak a tapasztalatok megvitatására.

 

Tovább olvasom

Támogatók

 
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
 
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés