Gazdálkodás

Új videó a Tények/Tévhitek – Állattenyésztés sorozatban

Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló ”Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített interjúk anyagainak felhasználásával indított, ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” elnevezésű szakmai videó alkategórián belül újabb videóinterjúk jelentek meg – írta a NAK.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) cikkéből kiderült, hogy Diana Rodgers táplálkozásszakértő a vele készített interjúkban a húsevéssel, a hús étrendben betöltött jelentőségével, az állattartás előnyeivel kapcsolatos tudományos ismereteket oszt meg.

A szakember kifejti továbbá álláspontját arról, hogy ki táplálja a húsellenes narratívát és hogy milyen lenne egy állattenyésztés nélküli világ.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a mezőgazdasági termelés és az élelmiszer-előállítás területén kiemelt feladatának tekinti a tagjai, a közvélemény és a döntéshozók minél szélesebb körű, hiteles forrásból származó információkon alapuló tájékoztatását, valamint az állattenyésztési ágazatban tevékenykedő gazdálkodók megbecsülésének helyreállítását.

A kamara ezért elkészítette az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló “Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport által megjelentetett, a Dublini Nyilatkozatot aláíró nemzetközi szakértőkkel készített gondolatébresztő interjúk magyar nyelvű fordításait.

A folyamatosan bővülő tartalmú ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” című videó alkategória kialakításának célja, hogy az állattenyésztést, állattartást és az állatitermék-előállítást övező tévhiteket tudományos tényekre alapulóan oszlassa el és bemutassa az ágazat valódi helyét, szerepét a gazdaságban, a társadalomban és a bioszférában, ezáltal is hozzájárulva az állattenyésztési ágazat körüli viták kiegyensúlyozottságának megteremtéséhez.

Ahogy a NAK munkatársai fogalmaztak:

“Hiszünk abban, hogy az elmúlt időszakban egyre erősödő, számos esetben egyoldalú szemléletet tükröző ”zöld” szervezetek általi támadásokkal szemben az egyik leghatékonyabb eszköz a megfelelő és valós tényeken alapuló kommunikáció”.

Fotók: canva.com

A videó aloldalon most megjelent, Diana Rodgers táplálkozásszakértővel, a Global Food Justice Alliance és a Sustainable Dish munkatársával készült interjúsorozatban az alábbi témakörök kerülnek érintésre:

  • Milyen fontos szerepe van a húsnak az étrendünkben?
  • Milyen környezeti előnyökkel járhat az állattenyésztés?
  • Az élelmiszer-előállítás és -elosztás etikai szempontjai
  • Ki táplálja a húsellenes narratívát?
  • Milyen szerepet tölt be az állattenyésztés a vidéki gazdálkodásban és az ökoszisztémák működésében?
  • Milyen lenne egy állattenyésztés nélküli világ?
  • Valóban kevesebb húst kellene ennünk?

 

Diana Rodgers-el készült videóinterjúkat az alábbi linkeken keresztül érhetik el:

– Diana Rodgers – A Global Food Justice Alliance és a tudományos ismeretek kommunikációjának fontossága

– Diana Rodgers – Ki táplálja a húsellenes narratívát?

– Diana Rodgers – Milyen lenne egy állattenyésztés nélküli világ?

– Diana Rodgers – Az állattenyésztés és a mezőgazdaság felszámolásának nincs értelme

– Diana Rodgers – A húsellenes narratíva torz nézete

 

A NAK javasola, hogy folyamatosan kövesse figyelemmel a ”Tények/Tévhitek – Állattenyésztés” címmel kialakított videó alkategóriába felkerülő tartalmainkat, ahol heti rendszerességgel újabb, nemzetközileg elismert szakértőkkel készült videóinterjúk jelennek meg az állattenyésztés, az állattartást és az állatitermék-előállítás témaköreiben.

Bíznak abban, hogy a folyamatosan bővülő tartalmú felületünk szélesíti az állattenyésztéshez, állatitermék-előállításhoz kapcsolódó ismereteket, sokrétűbb perspektívát nyújt a társadalom egésze számára és ezáltal hozzájárul az ágazat minél szélesebb körű elfogadottságának megteremtéséhez.

agrotrend.hu/NAK

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Facebook

Hirdetés